LEGO w włoskim stylu, czyli skuter Piaggio Vespa zbudowany z klocków

LEGO w włoskim stylu, czyli skuter Piaggio Vespa zbudowany z klocków

Wśród najnowszych zestawów LEGO dla dorosłych zagościł jeden z najbardziej eleganckich projektów – Vespa 125 inspirowany kultowym włoskim skuterem.

Model Vespa 125 został zaprojektowany, aby pomóc fanom LEGO i miłośnikom włoskiego stylu nieco cofnąć się w czasie i stworzyć elegancki element ekspozycyjny.

Zestaw składający się z 1106 elementów oddaje hołd oryginalnemu skuterowi Piaggio Vespa 125 w stylu retro. Pastelowy bladoniebieski to jeden z pierwszych odcieni, w którym powstała ta włoska ikona i kolor niezwykle rzadko spotykany wśród zestawów LEGO.

Model o wysokości 22 cm i długości 35 cm pełen jest detali z klocków takich jak działający układ kierowniczy, silnik, zapasowe koło, kask, a nawet mały bukiet kwiatów w koszyku. Skuter został dopełniony klasyczną włoską tablicą rejestracyjną z lat 60. i logo Vespy.

– Praca z zespołem Vespa przy stworzeniu tego oszałamiającego arcydzieła motoryzacyjnego była niesamowitym doświadczeniem. Odtworzenie detali oryginalnego modelu klasycznej Vespy z lat 60. było jednym z moich ulubionych elementów projektowania tego zestawu. Model dał mi szansę na cofnięcie się w czasie i puszczenia wodzy fantazji podczas projektowania. Mamy nadzieję, że fani będą mieli takie same wrażenia – powiedział Florian Muller, starszy projektant w Grupie LEGO.

– Dla nas, projektantów, wyzwaniem było, aby miękkie kształty Vespy współistniały z formą klocków LEGO. Było to wyzwanie, któremu, jak sądzę, sprostaliśmy znakomicie – dodał Marco Lambri, szef Piaggio Group Design Center.

LEGO Vespa 125 jest dostępna na stronie LEGO.com, w sklepach LEGO i u innych sprzedawców na całym świecie w cenie od 99,99 dolarów.

Zobacz też: Dior i Vespa łączą siły i prezentują nowy, superstylowy skuter;
Ten zaskakujący projekt zakłada połączenie nowoczesnego skutera wodnego z... Vespą 50 z lat 60.;
Motocykl BMW M 1000 RR w wersji LEGO.

m.k., fot. lego.com

sznyt tygodnia

najnowsze