„Project Mondo G”, czyli terenowy Mercedes w luksusowym stylu Moncler

„Project Mondo G”, czyli terenowy Mercedes w luksusowym stylu Moncler

To jedna z najbardziej nieoczekiwanych współprac marki modowej i motoryzacyjnej. W ramach kampanii „Sztuka wyobraźni” Mercedes i Moncler stworzyły wspólne dzieło „Project Mondo G” inspirowane podróżami kosmicznymi.

Zwieńczeniem tegorocznego Fashion Week w Londynie, który odbył się 20 lutego, była prezentacja wspólnego dzieła sztuki Mercedes-Benz i Moncler, czyli rzeźby na kołach zatytułowanej „Project Mondo G”.

 

Podczas pokazu na żywo „The Art of Genius”, Moncler zaprezentował zupełnie nową odsłonę terenowego SUV-a klasy G stworzonego w 1979 roku. Pojazd na oczach widzów został „przyodziany” w materiały imitujące kultową puchową kurtkę Moncler, przybierając postać luksusowego kosmicznego pojazdu.

Charakterystyczne pikowania i płynne linie miękkiej, połyskującej tkaniny nadały samochodowi futurystyczny charakter. Połączenie wyraźnie kontrastujących, przesadzonych kształtów i powierzchni zaowocowało unikalną rzeźbą o imponujących proporcjach.

Ważący 2,5 tony Projekt Mondo G mierzy 4,6 metra długości, 2,8 metra wysokości i 3,4 metra szerokości.

– Naszą ambicją było tworzenie i dzielenie się nową energią z coraz to nowymi społecznościami, wychodząc poza konwencje branży modowej i współpracując z niezwykłymi talentami, aby stworzyć coś zupełnie nowego i nieoczekiwanego – tłumaczy  Remo Ruffini, prezes i dyrektor generalny Moncler.

Zobacz też: Te nietypowe kamizelki puchowe wyglądają jak kolorowe pontony – znajdziecie je w nowej kolekcji marki Moncler

m.k., fot. mercedes-benz.com

sznyt tygodnia

najnowsze