Te nietypowe kamizelki puchowe wyglądają jak kolorowe pontony – znajdziecie je w nowej kolekcji marki Moncler

Te nietypowe kamizelki puchowe wyglądają jak kolorowe pontony – znajdziecie je w nowej kolekcji marki Moncler

Brytyjczyk Craig Green był jednym z ośmiu projektantów, którzy podczas tegorocznego mediolańskiego tygodnia mody pokazali swoje kolekcje stworzone dla marki Moncler. Green, znany z ekscentrycznych projektów, zaprezentował swoją niekonwencjonalną wariację na temat klasycznej puchowej kurtki włoskiego domu mody.

Nie można oprzeć się wrażeniu, że puchówki z kolekcji Craiga Greena dla Moncler wyglądają po prostu, jak kolorowe pontony. Jednak czego by o nich nie powiedzieć, brytyjski projektant niewątpliwie zredefiniował pojęcie puchowej kurtki, tak bardzo charakterystycznej dla włoskiego domu mody.

Czy taka kurtka jest w ogóle funkcjonalna? Jak przyznał sam Green, dzięki wykorzystaniu kilkunastu zamków błyskawicznych, które sprawiają wrażenie, jakoby ciało było ściśle umieszczone w puchówce, ciepło zatrzymywane jest wewnątrz odzieży wierzchniej. Nie zapominając tym samym o długości kurtki, dzięki której zimno nie przedostaje się do środka.

Czarno-białe modele natomiast wyglądają jak założona na osobę… kołdra, która otula szczelnie całe ciało. Pojawiły się także porównania „nadmuchanych” zbroi samurajów.

Cóż, takie kurtki z pewnością sprawią, że nie przejdziecie na ulicy niezauważeni. Jeśli też zdarza Wam się przysypiać w ciągu dnia w miejscach publicznych, to te puchówki doskonale będą pełnić rolę wygodnej poduszki i kołdry w jednym ;).

 

ZOBACZ RÓWNIEŻ:
Genius is Born Crazy: Will Smith został twarzą nowej kampanii marki Moncler
Moncler współpracuje z geniuszami. Tym razem kolekcję stworzył Pierpaolo Piccioli z Maison Valentino

J.G., MONCLER

sznyt tygodnia

najnowsze