Moncler współpracuje z geniuszami. Tym razem kolekcję stworzył Pierpaolo Piccioli z Maison Valentino

Moncler współpracuje z geniuszami. Tym razem kolekcję stworzył Pierpaolo Piccioli z Maison Valentino

W marcu tego roku podczas tygodnia mody w Mediolanie, marka Moncler zaprezentowała pierwszą odsłonę swojego projektu zatytułowanego Genius. Projekt zakłada współpracę włoskiej marki z wieloma artystami, osobowościami i innymi brandami na przestrzeni całego roku. W rezultacie powstają kapsułowe kolekcje, które debiutują na przekór terminarzowi wyznaczanemu przez coraz mniej liczące się w świadomości klientów Fashion Weeki.

Do tej pory Moncler zaprezentowało kolekcje stworzone wspólnie z Simone Rocha, Palm Angels czy Craigiem Greenem. Kolejna odsłona projektu zaskakuje naprawdę wielkim nazwiskiem w świecie mody. Włoski producent odzieży sportowej, którego znakiem rozpoznawczym są pikowane kurtki noszone między innymi przez himalaistów, zaprosił do współpracy dyrektora kreatywnego Maison Valentino, Pierpaolo Piccioli. Tym sposobem powstała kolekcja z innego świata, którą ilustruje renesansowa sesja zdjęciowa.

Piccioli połączył dwa niemożliwe do połączenia ze sobą światy. Długie do ziemi pikowane kurtki z kapturem zwieńczone rękawami z rękawiczkami wyglądają w jego kolekcji jak dzieła prosto z haute couture. Sylwetka w kształcie litery A może wydawać się abstrakcyjna, ale w rzeczywistości jest to czysty styl Moncler - długość i wielowarstwowość to elementy, które wprowadzają zamieszanie i każą zupełnie inaczej spojrzeć na sportową markę, jaką jest Moncler.

Kurtki wykonane są z nylonu - materiału, który Moncler wykorzystuje w swoich projektach od zawsze, wypełnionego puchem. Kolory w kolekcji do odcienie kości słoniowej, czerni, ametystu, cesarskiego żółtego, jasnozielonego, pomarańczowego, czerwonego i wiśniowego, które połączone są ze sobą w nieoczywisty sposób.

Piccioli opisuje współpracę jako "najwyższy wyraz mojego gustu i bardzo osobisty wysiłek". Udało mu się wprowadzić elementy luksusowej mody, dobrze znanej fanom Maison Valentino i ich zachwycających sukienek, do marki kojarzonej z wygodą i aktywnym trybem życia.

Premiera kolekcji Moncler x Pierpaolo Piccioli zaplanowana jest na 11 października. Ubrania będą dostępne w butikach Moncler i sklepie internetowym marki.

źródło: Moncler/ autor: A.K

sznyt tygodnia

najnowsze