W sieci pojawił się zwiastun malarskiego filmu „Chłopi” 

W sieci pojawił się zwiastun malarskiego filmu "Chłopi" 

Wkrótce czeka nas uczta dla oczu - w kinach pojawi się adaptacja słynnej powieści Władysława Reymonta, za którą stoją twórcy filmu „Twój Vincent”. Już teraz możemy zobaczyć zwiastun ten malarskiej wersji filmowej. 

W sieci pojawił się pierwszy oficjalny zwiastun filmu "Chłopi", który będzie miał premierę 13 października tego roku. Produkcja będąca adaptacją powieści Władysława Reymonta, zostanie stworzona w technice animacji malarskiej - tak samo jak wielokrotnie nagradzany film „Twój Vincent”.

W „Chłopach” bierze udział plejada polskich gwiazd, m.in. Mirosław Baka, Ewa Kasprzyk, Andrzej Konopka, Sonia Bohosiewicz, Małgorzata Kożuchowska, Robert Gulaczyk, Maciej Musiał, Dorota Stalińska, Julia Wieniawa i Kamila Urzędowska jako Jagna. To właśnie ci aktorzy zagrali najpierw w filmie, który dopiero później został przerobiony na ruchome dzieło sztuki.

Za reżyserię odpowiadają DK Welchman (znanej wcześniej jako Dorota Kobiela) i Hugh Welchmana.

„Chłopi”, podobnie jak poprzedni film twórców, czyli „Twój Vincent”, zostały wyprodukowane w podobnej technice, ale jednak filmy znacznie się od siebie różnią.

– Skala dwóch filmów jest nie do porównania. „Twój Vincent” to kameralny film, gdzie jest dużo statycznych ujęć, dialogów. „Chłopi” to prawdziwe widowisko. W filmie mamy imponujące sceny tańca, bitwy. To niesamowicie dynamiczne ujęcia, kamera często wędruje za bohaterem, wiele dzieje się w kadrze. Praca nad dwoma filmami oczywiście przynosiła wyzwania, przy „Twoim Vincencie” tworzyliśmy wiele autorskich rozwiązań, „Chłopi” stawiają jednak poprzeczkę znacznie wyżej – mówi reżyserka,  DK Welchman.

 

sznyt tygodnia

najnowsze