Ritz-Carlton debiutuje z kolekcją luksusowych jachtów

Ritz-Carlton debiutuje z kolekcją luksusowych jachtów

Sieć hoteli Ritz-Carlton należąca do słynnej firmy hotelarskiej Marriott wyrusza w morze. W swoją pierwszą podróż po morzu Śródziemnym wypłynął ultraluksusowy jacht Evrima.

The Ritz-Carlton Yacht Collection to trzy zjawiskowe jachty zaprojektowane tak, aby połączyć luksus hoteli Ritz-Carlton ze swobodą wakacji na morzu. Pierwszy z nich – Evrima – wypłynął 15 października w długo wyczekiwany w rejs od Barcelony po Niceę.

Specjalnie zaprojektowany jacht mierzy 190 metrów i może pomieścić do 298 pasażerów. Na pokładzie znajduje się 149 obszernych apartamentów z prywatnymi tarasami, a niezapomniane morskie widoki odsłaniają wysokie okna sięgające od podłogi do sufitu. Wybrane apartamenty mają również możliwość połączenia i stworzenia większych, otwartych przestrzeni, według preferencji gości.

Każdy pokój zapewnia udogodnienia, z których słyną hotele Ritz-Carlton na całym świecie. Podróżujący mają dostęp do starannie dobranych zabiegów SPA, przestrzeni do uprawiania sportów wodnych, saun czy siłowni. Rodziny z dziećmi w wieku od czterech do dwunastu lat mogą korzystać z programu Ritz Kids, który został stworzony, aby zapewniać rozrywkę najmłodszym i edukować – również w zakresie ochrony mórz.

Na pokładzie nie zabrakło również szerokiej gamy lokali gastronomicznych serwujących dania inspirowane regionami z całego świata.

Podróże Evrimą to także możliwość odwiedzenia zarówno najbardziej popularnych, jak i kameralnych portów. Na trasie znalazły się porty Mykonos, Saint-Tropez czy St. Barts. W każdym miejscu docelowym pasażerowie będą mogli wybierać spośród wielu atrakcji i wycieczek z przewodnikiem. Podczas kolejnych rejsów można będzie odwiedzić Karaiby, Amerykę Środkową i Amerykę Południową – w zależności od pory roku. Mariott zapewnia, że każda podróż będzie odbywała się w klimacie danego miejsca docelowego.

Jachty z kolekcji The Ritz-Carlton Yacht Collection są dostępne również do prywatnego czarteru.

Zobacz też: Heesen Galactica to największy i najszybszy luksusowy jacht motorowy;
Sunreef 80 Eco, czyli luksusowy jacht z elektrycznym napędem.

m.k., fot. www.ritzcarltonyachtcollection.com/experience

sznyt tygodnia

najnowsze