Romantyczna odsłona Rolls Royce’a – jedyne w swoim rodzaju La Rose Noire Droptail

Romantyczna odsłona Rolls Royce'a - jedyne w swoim rodzaju La Rose Noire Droptail

Marka Rolls-Royce prezentuje pierwsze indywidualne zamówienie - Rolls-Royce La Rose Noire Droptail: mroczne, odważne i dramatyczne arcydzieło ze personalizowanym nadwoziem, zamówione przez międzynarodową rodzinę uosabianą z najlepszym gustem. La Rose Noire Droptail jest inspirowany romantyczną naturą dwumiejscowych podróży i urokiem róży Black Baccara, ukochanej przez matkę wspomnianej rodziny.

Rezultat czteroletniej współpracy z grupą największych wizjonerów spośród klientów marki to model Droptail, który po raz pierwszy we współczesnej erze marki w nowoczesny sposób interpretuje nadwozie typu roadster. Zdefiniowany przez swoje intymne i przytulne wnętrze, Droptail celebruje romantyzm dwumiejscowej motoryzacji. Łącznie powstaną tylko cztery egzemplarze modelu Droptail, z których każdy będzie unikalnym wyrazem charakteru zamawiającego.

Droptail jest radykalny w swych proporcjach: ma niską i „asertywną” postawę, przytulną i otulającą kabinę, zaś zwarta budowa poszczególnych elementów podkreśla jego charakter zorientowany na kierowcę. Profil jest zdefiniowany przez ostre, kanciaste kształty, które wznoszą się za drzwiami i delikatnie zakrzywiają do wewnątrz, zaznaczając, że jest to ściśle dwumiejscowy samochód. Piękna sekcja „pokładu rufowego”, która znajduje się za pasażerami, pełni również funkcję aerodynamiczną, wytwarzając siłę docisku, aby poprawić stabilność, gdy samochód jedzie z dużą prędkością.

fot. materiały prasowe

W modelu Droptail projektanci odważyli się na nową interpretację najcenniejszych ikon marki: grilla Pantheon i tabliczki Badge of Honour. Łopatki grilla są "zagięte" w kierunku górnej części chłodnicy, tworząc zwis "skroniowy" - pierwszy raz w historii Rolls-Royce'a.  Aby zapewnić, że monolityczne powierzchnie Droptaila są niezakłócone, "Odznaka Honorowa" Rolls-Royce'a jest zredukowana do eleganckiego monogramu "Double R" ze stali nierdzewnej.

Zdejmowany twardy dach został zaprojektowany tak, aby Droptail mógł występować w dwóch różnych postaciach: bez dachu Droptail jest lekkim roadsterem kabrio; z zamontowanym dachem jest potężnym i dramatycznym coupé. Dach został wyposażony w elektrochromatyczne szkło – po naciśnięciu przycisku zmienia ilość światła wpadającego do wnętrza.

fot. materiały prasowe

Droptail celebruje intymność dwumiejscowego roadstera, otulając i chroniąc pasażerów dzięki poprowadzonej wysoko linii drzwi i stosunkowo niskiej pozycji siedzącej. Jego wnętrze jest niczym płótno dla wysoce spersonalizowanego rzemiosła. Najbardziej widoczną powierzchnią jest rozległa, nieprzerwana sekcja drewna, która otacza kierowcę i jego towarzysza w tylnej części auta.

fot. materiały prasowe

Wnętrze definiuje minimalizm i analogowe elementy dotykowe - widoczne są tylko trzy główne przyciski, ale cała współczesna funkcjonalność nie znika.  Teatralny podłokietnik w kształcie cokołu między dwoma fotelami ukrywa panel sterowania - po naciśnięciu przycisku cokół rozsuwa się, dając dostęp do kontrolera systemu rozrywki.

LA ROSE NOIRE DROPTAIL: ESENCJA GLAMOURU

La Rose Noire Droptail jest inspirowany romantyczną naturą dwumiejscowych podróży i urokiem róży Black Baccara. Ciemny kolor pestek granatu na jej płatkach wydaje się prawie czarny, ale w bezpośrednim świetle na ciemnej powierzchni ujawnia się czerwony, perłowy połysk. Te dwa kolory tworzą podstawową paletę La Rose Noire Droptail.

Górna część nadwozia została wykończona w uwodzicielskim, połyskującym odcieniu czerwieni z głęboką czernią, nazwanym "True Love", który naśladuje nieskończenie zmieniającą się kolorystykę róży Black Baccara - wynik ponad 150 prób.

Jasne elementy zostały pokryte unikalnym ciemnym wykończeniem, nazwanym Hydroshade, opracowanym specjalnie dla tego projektu. Farba "True Love" jest nakładana ręcznie jako akcent na tylnej powierzchni zagiętych łopatek grilla Pantheon Grille. Felgi aluminiowe są wykończone ciemnym lakierem Mystery: podobnie jak sam kwiat, z daleka lakier wydaje się czarny, ale światło słoneczne ujawnia mieniące się ciemnoczerwone odcienie.

fot. materiały prasowe

Zdejmowany twardy dach La Rose Noire Droptail ma unikalny kształt: jego niskie zawieszenie jest dodatkowo uwydatnione przez dłuższe nachylenie, co podkreśla jego asertywny, efektowny charakter. Po raz pierwszy dla Rolls-Royce'a, nazwa samochodu jest subtelnie widoczna – to grawer na sztabce osadzonej w krawędzi dachu.

We wnętrzu La Rose Noir Droptail znajduje się najbardziej złożona parkieteria, jaką kiedykolwiek stworzył Rolls-Royce. Abstrakcyjne odwzorowanie opadających płatków róży powstało przy użyciu 1600 kawałków forniru z drewna platana zachodniego, z których każdy został ręcznie przycięty, oszlifowany i ułożony. 1070 symetrycznych elementów, wykonanych z drewna o różnych naturalnych wzorach, tworzy tło, a 533 asymetrycznie rozmieszczone elementy ręcznie pomalowane na czerwono reprezentują płatki róż. Opracowanie formuły lakieru użytego do stworzenia czerwonych elementów, która zapewnia, że farba nie blaknie z upływem czasu, zajęło ponad rok.

fot. materiały prasowe

Wzór ten ciągnie się w na powierzchni „tylnego pokładu”. Pojawia się też po bokach skrzynki na szampana, która zawiera trunek z jednej z ulubionych winnic klienta we Francji. Motyw róży jest kontynuowany na fotelach, łącząc zarówno ciemnoczerwoną skórę "Mystery", jak i jasnoczerwoną skórę "True Love", z których każda jest wykończona subtelnym miedzianym połyskiem, przywołując perłową teksturę płatków róży Black Baccara.

Elementem deski rozdzielczej jest zegarek Audemars Piguet, specjalnie zamówiony przez klienta. Zegarek zaprojektowany tak, aby można go było zdjąć i nosić, jest bowiem delikatnie zdejmowany z deski po naciśnięciu przycisku, dzięki specjalnie zaprojektowanemu mechanizmowi zapięcia. Miękki skórzany woreczek przechowywany w kieszeni drzwi mieści pasek. Po wyjęciu zegarka, otwór w przedniej części jest pokryty elegancką biało-złotą zaślepką z wygrawerowaną różą.

fot. materiały prasowe

ROLLS-ROYCE COACHBUILD

Rolls-Royce Coachbuild jest odpowiednikiem Haute Couture i reprezentuje najniezwyklejsze produkty marki Rolls-Royce. Stworzony dla wizjonerskich klientów, którzy chcą wyjść poza ramy istniejących modeli Rolls-Royce'a, dział Coachbuild marki umożliwia klientom tworzenie silnych, sugestywnych wyrazów osobistego gustu.

W ścisłej, stałej współpracy z wiodącymi ekspertami i rzemieślnikami Rolls-Royce'a, Coachbuild oferuje swoim klientom niemal nieograniczone możliwości kreatywnego eksperymentowania.

tekst: materiały prasowe