Heesen Galactica to największy i najszybszy luksusowy jacht motorowy

Heesen Galactica to największy i najszybszy luksusowy jacht motorowy

Mierząca ponad 80 metrów aluminiowa Galactica o opływowym kształcie osiąga prędkość maksymalną do 29 węzłów. Sportowy charakter łączy się z ponadczasową elegancją, dając najbardziej imponujący jacht Heesen. 

Owocem współpracy Sinot Yacht Architecture & Design oraz Winch Design jest największy i najszybszy na świecie całkowicie aluminiowym jacht motorowy z konwencjonalnym napędem śmigłowym. Galactica jest dokładnie o 10 metrów dłuższa od superjachtu Heesen Galactica Super Nova z 2016 roku.

Projekt wnętrz jachtu został stworzony z zachowaniem wysokiej dbałości o szczegóły. Specjalne materiały – takie jak podświetlany onyks, intarsja ze słomy i panele ze szkła kryształowego – zostały wyeksponowane i oprawione w linie architektoniczne, aby podkreślić piękno tych materiałów. Podstawę architektury wnętrz stanowią matematyczne wzory inspirowane naturą – np. ciąg Fibonacciego – widoczne na szklanej windzie czy spiralnych schodach.

Na pokładzie znajduje się salon z kominkiem, 12-osobowa jadalnia i cztery dwuosobowe apartamenty dla gości. Właściciel ma do dyspozycji komfortową kajutę oraz apartament VIP.

Galactica została wyposażona w lądowisko dla helikopterów, które można przekształcić w kino pod gołym niebem. Luksusowy wypoczynek na jachcie zapewnia dostęp do dużego basenu ze szklanym dnem i przeciwprądami do pływania, który dodatkowo został połączony z efektownym wodospadem. Do dyspozycji gości jest także wystawny klub plażowy z barem.

Zobacz też: Oto jacht Tecnomar for Lamborghini 63, czyli innymi słowy – pływające lambo;
Sunreef 80 Eco, czyli luksusowy jacht z elektrycznym napędem.

m.k., fot. heesenyachts.com

sznyt tygodnia

najnowsze