Oto jacht Tecnomar for Lamborghini 63, czyli innymi słowy – pływające lambo

Oto jacht Tecnomar for Lamborghini 63, czyli innymi słowy – pływające lambo

Marki Automobili Lamborghini i The Italian Sea Group w ramach współpracy zaprezentowały Tecnomar for Lamborghini 63 – limitowaną serię ekskluzywnych i stylowych jachtów.

Ta niesamowicie ekskluzywna łódź swoim wyglądem – a także osiągami – nawiązuje do sportowych modeli samochodów znanej włoskiej marki. A dokładniej – do modelu Sián FKP 37 z napędem hybrydowym. Łódź posiada bowiem charakterystyczne ostre załamania z motywem litery Y, a także sześciokątne kształty oraz widoczne logo Lamborghini.

Jacht został wyposażony też w specjalny sztywny dach, charakterystyczny dla roadsterów marki, który ma za zadanie chronić przed słońcem i wiatrem.

Jeśli zaś chodzi o osiągi, to Tecnomar for Lamborghini 63 napędzany jest dwoma silnikami V12 MAN-a o mocy 2000 KM – te pozwalają łodzi osiągnąć szybkość 60 węzłów, co w przeliczeniu daje ok. 111 km/h. Co ciekawe, dzięki zastosowaniu do budowy włókien węglowych, masa jachtu wynosi ok. 24 tony.

Ciekawostką jest również fakt, że liczba 63 w nazwie jachtu to nie tylko nawiązanie do długości jachtu (63 stopy, czyli ok. 19,2 m), lecz również do roku, w którym została założona marka Lamborghini. Co więcej, w ramach współpracy między włoskim brandem a The Italian Sea Group wyprodukowane zostaną też zaledwie 63 jachty.

Tecnomar for Lamborghini 63 będzie kosztować ok. 3 mln euro. Pierwsze łodzie mają trafić do nabywców w 2021 roku.

 

ZOBACZ RÓWNIEŻ:
Projekt megajachtu Acionna to definicja luksusu
Rafael Nadal kupił luksusowy jacht zbudowany w trójmiejskiej stoczni Sunreef Yachts – kosztował ponad 20 mln złotych

J.G., LAMBORGHINI