Rafael Nadal kupił luksusowy jacht zbudowany w trójmiejskiej stoczni Sunreef Yachts – kosztował ponad 20 mln złotych

Rafael Nadal kupił luksusowy jacht zbudowany w trójmiejskiej stoczni Sunreef Yachts – kosztował ponad 20 mln złotych

Słynny hiszpański tenisista stał się właśnie właścicielem niezwykle luksusowego jachtu, który został zbudowany w trójmiejskiej stoczni Sunreef Yachts. Imponujące „cacko” Rafael Nadal nabył za ok. 5,5 mln euro.

Początkowo hiszpański tenisista miał sam odebrać swój nowy, luksusowy jacht ze stoczni w Gdańsku, lecz plany pokrzyżował mu koronawirus i przymusowa izolacja z nim związana. Jak jednak podaje The Sun, Nadal pływa już swoim nowym katamaranem po wybrzeżach Majorki.

Na pokładzie znajdują się m.in. ogromny salon, taras, jacuzzi, bar, garderoba, cztery kabiny dla gości i dwie dla załogi, a także garaż na skuter wodny. Katamaran napędzany jest dwoma silnikami o mocy 1200 KM i może pomieścić nawet 12 osób. Jak podaje The Sun, pokład słoneczny ma powierzchnię 54 m2.

Rafael Nadal wielokrotnie w swoich wywiadach podkreślał, jak bardzo związany jest z morzem – wszak urodził się na Balearach, czyli w regionie Hiszpanii obejmującym archipelag w zachodniej części Morza Śródziemnego. Niejednokrotnie tenisista podkreślał też, że zawsze stara się spędzić choć trochę swojego wolnego czasu pływając po morzu.

 

ZOBACZ RÓWNIEŻ:
Projekt megajachtu Acionna to definicja luksusu
Ritz-Carlton przenosi swoje hotele na wodę. Na te jachty mogą sobie pozwolić tylko najbogatsi

J.G., SUNREEF YACHTS