Projekt megajachtu Acionna to definicja luksusu

Projekt megajachtu Acionna to definicja luksusu

Projektant Andy Waught nie ograniczał swojej wyobraźni, kiedy tworzył plany stworzenia swojego niezwykłego megajachtu, nazwanego Acionna. Ten elegancki statek ma imponującą długość 175 metrów, ale pomimo swoich ogromnych rozmiarów, koncepcja powstała z myślą o ekologii.

 

Ogromny jacht Acionna to statek, którym wyruszymy w niezapomnianą morską przygodę. Ma osiem pokładów i jest napędzany wodorem - podobny system testuje się obecnie na statkach wycieczkowych i promach. Jeśli moc wykorzystywana do produkcji napędu wodorowego pochodzi z odnawialnych źródeł energii, jacht może mieć zerowy wpływ na środowisko.

Na wielu pokładach jachtu znajdzie się ogromna przestrzeń, którą projektant zagospodarował na przeróżne atrakcje, które mają umilić rejs. Wśród najbardziej spektakularnych planów warto wymienić pełnowymiarowy kort do squasha, lądowisko dla śmigłowca i 20-metrowy, kryty basen. Ciekawym rozwiązaniem jest też obszar na jachcie prowadzący do platformy, z której można wskoczyć do wody. To coś na wzór małej wyspy otoczonej basenem, do której dostać można się przez specjalny tunel lub most.

Na naszych łamach pisaliśmy już o wielu niesamowitych jachtach, jednak projekt Acionny to wręcz definicja luksusu. Mimo, że taka piękność jest daleko poza naszym zasięgiem, mamy nadzieję, że ten koncept nie pozostanie tylko w wyobraźni Waught.

źródło: Hiconsumption