Ten zaskakujący projekt zakłada połączenie nowoczesnego skutera wodnego z… Vespą 50 z lat 60.

Ten zaskakujący projekt zakłada połączenie nowoczesnego skutera wodnego z... Vespą 50 z lat 60.

Projektant Pierpaolo Lazzarini dał się ponieść wodzy wyobraźni i stworzył ten nietypowy pojazd służący rekreacji na wodzie. Najciekawsze jest w nim to, że zupełnie nie wygląda jak zwykły skuter wodny, a swoją estetyką nawiązuje do klasycznej Vespy.

Eleganckie linie legendarnego włoskiego skutera zostały dokładnie powtórzone w nowym pojeździe wodnym zaprojektowanym przez Włocha Pierpaola Lazzariniego. Twórca tego nietypowego konceptu powtórzył niemal 1:1 wygląd Vespy w tym małym wodnym skuterze, czy na pewno ma szansę wyróżniać się wśród innych podobnych rozwiązań.

Lazzarini proponuje stworzenie dwóch wersji tej "wodnej zabawki". Pierwsza ma być wyposażona w elektryczny silnik o mocy 39 KM i kosztowałaby 25 tysięcy dolarów. Tańszy model będzie wyposażony w 330-centowy silnik dwusuwowy o mocy 39 KM i ma być dostępny za kwotę 19 tysięcy dolarów. Oba pojazdy będą mogły osiągnąć maksymalną prędkość 32 węzłów przy założeniu 3 godzin pracy elektrycznego silnika. Dodatkowo koncepcja Włocha zakłada, że maszyna w całości zostanie wykonana z włókna szklanego.

Zobacz też:

Pierwsza elektryczna Vespa jest już dostępna w przedsprzedaży. Jej cena to 27 tysięcy złotych

źródło: Designboom, tekst: A.R

sznyt tygodnia

najnowsze