Pierwsza elektryczna Vespa jest już dostępna w przedsprzedaży. Jej cena to 27 tysięcy złotych

Pierwsza elektryczna Vespa jest już dostępna w przedsprzedaży. Jej cena to 27 tysięcy złotych

Elettrica - takie imię otrzymał pierwszy w pełni elektryczny skuter Vespa, który mimo zastosowanych w nim nowoczesnych technologii, wciąż zachwyca charakterystycznym dla marki designem, podrasowanym na miarę XXI wieku. Projekt skutera został zaprezentowany dwa lata temu na targach EICMA w Mediolanie, a podczas zeszłorocznej edycji ujawniono więcej szczegółów technicznych. Vespa zapowiedziała, że pojazd trafi do regularnej sprzedaży w 2018 roku i obietnicy dotrzymała. Właśnie przyjmowane są zamówienia na pierwsze sztuki. Osoby chcące zarezerwować jedną z nich muszą wpłacić zaliczkę w wysokości 10% ceny.

Wciąż zachwycamy się piękną sylwetką Elettrici, jednak równie duże wrażenie robią jego możliwości. W pełni naładowana bateria pozwala na przejechanie odcinka o długości 100 km. Naładowanie baterii zajmuje cztery godziny. Sercem skutera jest silnik, który dostarcza nieprzerwaną moc w postaci 2kW i moc szczytową równą 4kW. Warto wspomnieć także o 199 Nm momentu obrotowego.

Elettrica jest niebywale cicha, przyjazna środowisku, zaawansowana technologicznie, a dodatkowo posiada platformę multimedialną, która łączy smartfona z pojazdem. Skuter dostępny jest w różnych wariantach kolorystycznych.

Vespa długo nie podawała informacji o cenie, teraz jednak wiadomo, że elektryczny skuter będzie kosztował 6390 euro, czyli około 27 500 tysięcy złotych. Mimo dość wysokiej ceny jesteśmy w stanie się założyć, że Elettrica bardzo szybko stanie się jednym z najchętniej wybieranych modeli z oferty włoskiej marki.

źródło: Designboom