Motocykl BMW M 1000 RR w wersji LEGO

Motocykl BMW M 1000 RR w wersji LEGO

LEGO zaprezentowało nowy zestaw z serii dla dorosłych, który zapewnia budującym „wciągające wyzwanie”. BMW M 1000 RR to model stworzony specjalnie z myślą o fanach motocykli i sportów motorowych.

Motocykl BMW M 1000 RR (42130) to pierwszy zestaw w skali 1:5 w serii LEGO Technic. Model premium ma ok. 27 cm wysokości, 45 cm długości i 17 cm szerokości i składa się z 1920 elementów, wiernie oddając wygląd i ruchy pierwowzoru.

Model z kultowym logo BMW prezentuje się w charakterystycznych czerwono-biało-niebieskich barwach marki i przyciąga uwagę niemałą liczbą detali. Wśród nich miłośnicy motocykli znajdą m.in. precyzyjnie odwzorowaną skrzynię biegów z trzema biegami, układ kierowniczy, przednie i tylne zawieszenie, przekładnię łańcuchową oraz silnik rzędowy z czterema tłokami.

LEGO dołącza do zestawu specjalną podstawkę i tabliczkę do ekspozycji, dzięki którym model może stać się ozdobą wnętrz miłośników motocykli dumnie prezentujących swoje pasje.

Zobacz też: LEGO prezentuje tort z klocków z okazji 200. urodzin Louisa VuittonaNajwiększy model LEGO jest odzwierciedleniem TitanicaLEGO wypuściło mikrobusa kempingowego Volkswagen T2 z mnóstwem detali w środkuLEGO przygotowało kolejny zestaw dla dorosłych – tym razem zbudujemy Rajskiego ptaka

tekst: M.K., fot. LEGO