LEGO wypuściło mikrobusa kempingowego Volkswagen T2 z mnóstwem detali w środku

LEGO wypuściło mikrobusa kempingowego Volkswagen T2 z mnóstwem detali w środku

W obszernej kolekcji Lego znajduje się wiele zestawów klocków, z których można stworzyć najpopularniejsze pojazdy z całego świata. Firma ponownie podjęła współpracę z Volkswagenem, by stworzyć kultowego mikrobusa kempingowego VW T2, który zachwyca ilością detali.

Po wypuszczeniu na rynek zestawu tworzącego słynnego Garbusa Volkswagen, Lego postanowiło ponownie połączyć siły z niemiecką firmą samochodową, by tym razem stworzyć zestaw mikrobusa kempingowego VW T2.
Model składający się z 2207 części bardzo wiernie oddaje wygląd kultowego samochodu Volkswagen z końca lat 60. i jest wyposażony w autentyczne funkcje. Można w nim znaleźć m.in.: działającą kierownicę, przesuwane drzwi, podnoszoną tylną klapę bagażnika i otwieraną maskę, w której znajduje się silnik T2.
W środku pojazdu znajduje się mała kuchnia w stylu kampera wyposażona w zlew, kuchenkę, lodówkę, stół, a także detale tekstylne. Wśród gadżetów znajdujących się we wnętrzu mikrobusa znajdziemy także składane krzesła i deskę surfingową.

fot. LEGO

Zewnętrzną stronę pojazdu zdobią naklejki, tworzące wakacyjny klimat. Do zestawu dołączono także kilka wymiennych tablic rejestracyjnych LEGO.
– Przyjrzyj się realistycznemu wnętrzu pojazdu, a potem ustaw swój kolekcjonerski model na półce, aby przypominał Ci o wszystkich przeżytych przygodach – zachęca producent Lego na swojej stronie internetowej.

Sprzedaż zestawu Lego Volkswagen T2 Camper Van ma ruszyć 1 sierpnia, a jego koszt będzie sięgał 180 dolarów, czyli około 695 zł.

fot. LEGO
fot. LEGO
fot. LEGO
tekst: M.K.