Największy model LEGO jest odzwierciedleniem Titanica

Największy model LEGO jest odzwierciedleniem Titanica

LEGO prezentuje niezwykły model –  Titanic (10294), który stanowi hołd dla historycznego statku z 1912 roku.

Nowy model LEGO Titanic składa się z ponad 9 tys. elementów, wiernie odwzorowując legendarny statek w skali 1:200. Titanic składający się z małych klocków, jest największym w historii modelem LEGO – mierzy około 135 cm długości, 44 cm wysokości i 16 cm szerokości. Układanie modelu może stanowić niemałe wyzwanie, jednak ostatecznie przyniesie satysfakcję kolekcjonerom. Ze względu na wysoki poziom trudności budowy, marka kieruje produkt dorosłym odbiorcom.

Statek został podzielony na trzy sekcje, które wiernie oddają cechy Titanica. Po skompletowaniu modelu można zajrzeć do jego środka, gdzie znajdują się kultowe schody, jedna z kotłowni, jadalnia pierwszej klasy, kabiny dla pasażerów, palarnia, czytelnia oraz basen.

Model oddaje realistyczne elementy prawdziwego liniowca takie jak ruchome śruby poruszające tłokami silnika, kotwica, którą można opuszczać i podnosić czy liny pomiędzy masztami z regulowanym napięciem. Wykończeniem modelu jest plakietka z nazwą, którą można zamocować na dziobie statku.

 

– Ponad 9000 elementów oznacza, że zanim zbudujesz i pokażesz wszystkim ten urzekający model, czeka Cię wiele godzin przyjemności budowania – zapewnia LEGO.

Przedsprzedaż produktu została przewidziana na 1 listopada, a regularna sprzedaż ma rozpocząć się tydzień później. Cena Titanica LEGO w Polsce rozpoczyna się od 2799 zł.

Zobacz też: Słynne dzieła polskich malarzy odtworzone z klocków LEGOLEGO wypuściło mikrobusa kempingowego Volkswagen T2 z mnóstwem detali w środkuLEGO prezentuje Lamborghini Sián FKP 37 w skali 1:1

tekst: M.K., fot.: lego.com

sznyt tygodnia

najnowsze