LEGO prezentuje Lamborghini Sián FKP 37 w skali 1:1

LEGO prezentuje Lamborghini Sián FKP 37 w skali  1:1

Grupa LEGO zaprezentowała dziś najnowszy, godny pozazdroszczenia dodatek do garażu - naturalnej wielkości replikę Lamborghini Sián FKP 37, wykonaną z ponad 400 000 elementów LEGO Technic. Ta zapierająca dech w piersiach konstrukcja powstała we współpracy z Automobili Lamborghini i po raz kolejny udowadnia, że dzięki linii LEGO Technic można zbudować wszystko, co tylko można sobie wyobrazić.

Po zeszłorocznej premierze modelu LEGO Technic Lamborghini Sián FKP 37 w skali 1:8, ten naturalnej wielkości model odwzorowuje wizjonerski projekt limitowanej edycji włoskiego super samochodu. Do budowy użyto ponad 154 różnych rodzajów elementów LEGO, aby model w najdrobniejszych szczegółach oddawał futurystyczną elegancję i niepowtarzalną sylwetkę Lamborghini Sián.

Jak mówi Lena Dixen, Senior Vice President of Product and Marketing w Grupie LEGO, projektanci LEGO uwielbiają wyzwania. – Kiedy zleciliśmy im zadanie, aby pomyśleli o tym modelu nieco szerzej niż zwykle, byli niesamowicie szczęśliwi. Skorzystali z okazji, by współpracować ze wspaniałymi projektantami i inżynierami z warsztatu produkcji modeli w fabryce w Kladnie w Czechach, którzy budują imponujące modele naturalnej wielkości i przesunęli granice tego, co można zrobić z elementów LEGO Technic. Kreatywność, na jaką pozwalają klocki LEGO, sprawiła, że udało się odzwierciedlić wyjątkową konstrukcję Lamborghini Sián FKP 37 w skali 1:1 – dodaje.

Pionierskie wzornictwo

Nowy model, który jest owocem już drugiej współpracy utalentowanych projektantów, inżynierów i techników obu firm odzwierciedla wymiary Lamborghini Sián FKP 37 co do milimetra.

Doskonała pod względem proporcji rama została pokryta misterną tkaniną złożoną z heksagonalnych elementów LEGO Technic, które łączą się ze sobą tworząc energetyzującą konstrukcję. Projekt stanowi hołd dla sześciobocznego kształtu, który odgrywa integralną rolę w projektowaniu Automobili Lamborghini, odzwierciedlając ikoniczne, sześciokątne światła tylne i kształt wydechu włoskiego super samochodu.

Zewnętrzna konstrukcja Lamborghini Sián została odwzorowana w najdrobniejszych szczegółach. Słowo Sían oznacza w dialekcie bolońskim "błysk" lub "błyskawicę". By to podkreślić, eksperci od elektroniki z Grupy LEGO zadbali, by światła i eleganckie błyskawice, które migają wzdłuż nadwozia, odzwierciedlały sposób działania reflektorów epsilon i sześciokątnych świateł tylnych prawdziwego modelu. We wnętrzu kokpitu znajdują się kolejne detale - kierownica, ozdobiona słynnym emblematem Lamborghini i włoską flagą, elementy sterowania na desce rozdzielczej oraz fotele wyścigowe – wszystko zbudowane z klocków LEGO.

Ten model jest pierwszym dużym modelem stworzonym przez LEGO, na który naniesiono kolorową powłokę UV, dla zachowania jak największej trwałości. Kolor, który idealnie pasuje do modelu LEGO Technic w skali 1:8, został nałożony przez oficjalną lakiernię Automobili Lamborghini, aby zapewnić wykończenie godne super auta. W rezultacie powstał perfekcyjny model, który można pomylić z prawdziwym autem sportowym. Z dumą został stworzony przez zespół 15 osób, w ciągu 8 660 godzin projektowania i skrupulatnej budowy.

Usiądź za kierownicą

Po zapierającej dech w piersiach premierze modelu w skali 1:8, naturalnej wielkości LEGO Technic Lamborghini Sián FKP37 doczekał się własnego oszałamiającego momentu chwały, na który w pełni zasłużył.

Podczas pierwszego w swoim rodzaju wirtualnego pokazu marki LEGO, pełnowymiarowy model został odtworzony w wirtualnym warsztacie LEGO, aby dać miłośnikom super samochodów i kultowych klocków możliwość zbliżenia się do ogromnego modelu, przy jednoczesnym zapewnieniu bezpieczeństwa fanom z całego świata. Dzięki temu widzowie mają okazję zasiąść za kierownicą modelu w skali 1:8, a następnie wraz z modelem "przeistoczyć się" w pełnowymiarową replikę, która została dziś zaprezentowana.

Doświadczenie pozwala widzom na poznanie tego fantastycznego projektu, w dogodnym dla nich czasie. Jest to również szansa, by usiąść w fotelu kierowcy i wysłuchać wypowiedzi utalentowanych projektantów Automobili Lamborghini i Grupy LEGO, którzy stworzyli ten model.

sznyt tygodnia

najnowsze