Słynne dzieła polskich malarzy odtworzone z klocków LEGO

Słynne dzieła polskich malarzy odtworzone z klocków LEGO

LEGO postanowiło stworzyć coś dla miłośników zarówno XIX-wiecznej sztuki malarskiej, jak i dla fanów słynnych klocków. W Warszawie pojawiła się wystawa czterech obrazów wykonanych z klocków LEGO, odtwarzających dzieła słynnych polskich artystów, takich jak Jan Matejko.

LEGO od lat udowadnia, że najpopularniejsze na świecie klocki nie służą tylko zabawie i edukacji. Marka pokazała, że może też inspirować i przyczyniać się do rozwijania kreatywności. Spacerując nad Wisłą można na żywo zobaczyć największe XIX-wieczne polskie dzieła malarskie odtworzone z klocków LEGO w skali 1:1.

Przy Plaży na Bulwarach Wiślanych w Warszawie pojawiła się bezpłatna wystawa przygotowana przez LEGO. Marka w dniach 12-22 sierpnia prezentuje galerię wyjątkowych obrazów. Wśród obrazów znajdują się takie dzieła polskich malarzy, jak: „Stańczyk” Jana Matejki, „Babie lato” Józefa Chełmońskiego, „Żydówka z pomarańczami” Aleksandra Gierymskiego oraz „Nad brzegiem morza” Anny Bilińskiej-Bohdanowicz.

Wystawa obrazów LEGO przede wszystkim ma na celu popularyzowanie malarstwa polskich artystów i inspirowanie przechodniów. Marka dzięki oryginalnej galerii chce także zaprezentować klocki LEGO dorosłym odbiorcom, którzy poszukują sposobów na spędzanie wolnego czasu. Według ogólnoświatowego badania przeprowadzonego przez producenta klocków, aż 3 na 4 dorosłe osoby poszukują na co dzień nowych sposobów na rozrywkę i odstresowanie się. LEGO zapewnia, że połączenie sztuki i zabawy klockami LEGO to idealny sposób na inspirujące i relaksujące spędzanie wolnego czasu.

Wystawa czterech obrazów powstała z wykorzystaniem  158 tys. elementów LEGO. 21 osób nad odtworzeniem dzieł pracowało łącznie ponad 400 godzin.

tekst: M.K.