1,5 mln klocków LEGO i 8548 godzin – tyle potrzeba, aby zrekonstruować 60 dinozaurów

1,5 mln klocków LEGO i 8548 godzin – tyle potrzeba, aby zrekonstruować 60 dinozaurów

LEGO otworzyło swoją pierwszą światową wystawę poświęconą dinozaurom. W Singapurze stanęło ponad 60 ogromnych Brickosaurów, czyli rekonstrukcji pradawnych zwierząt wykonanych z 1,5 miliona kolorowych klocków. Celem wystawy jest edukacja w kreatywnym i zabawnym wydaniu.

Wystawa „Brickosaurs World” pojawiła się w Zoo w Singapurze oraz w parku River Wonders po ponad 8500 godzinach pracy zespołów LEGO. Projektanci i konstruktorzy zbudowali w sumie ponad 60 modeli dinozaurów, wśród których znalazł się T-Rex ważący 1964 kg, Triceratops czy Raptors – niektóre naturalnej wielkości.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez LEGO (@lego)

Na interaktywnych cyfrowych szlakach można spotkać także potężne plezjozaury czy małe ptaki drapieżne. Do stworzenia tych niezwykłych modeli wykorzystano aż 1,5 mln klocków. Jest to pierwsza tego typu wystawa LEGO w Azji.

Oprócz podziwiania ekspozycji, fani LEGO i dinozaurów mogą wziąć udział w edukacyjnych grach i konkursach, odkrywać zakopane szczątki dinozaurów czy budować figurki LEGO na czas. Odwiedzający mogą także odwiedzić pop-up store marki i nabyć ekskluzywne gadżety, począwszy od odzieży i toreb, po zabawki, gry i oczywiście figurki z klocków. Część dochodu z ich sprzedaży LEGO przekaże na rzecz Rezerwatu Przyrody Mandai.

Zobacz też: Globus z klocków – pierwszy obrotowy zestaw zaprojektowany przez fana LEGONajwiększy model LEGO jest odzwierciedleniem TitanicaŻywy dinozaur w siedzibie BBC? Pojawił się film, który zszokował internautów.

tekst: M.K., fot. mandai.com, instagram.com/lego

sznyt tygodnia

najnowsze