Globus z klocków – pierwszy obrotowy zestaw zaprojektowany przez fana LEGO

Globus z klocków – pierwszy obrotowy zestaw zaprojektowany przez fana LEGO

Niebawem do sprzedaży trafi The Globe – obrotowy zestaw LEGO odzwierciedlający kulę ziemską. Globus z klocków powstał dzięki projektowi fana LEGO, który został doceniony za połączenie kreatywności z pasją do podróżowania.

LEGO Ideas 21332 The Globe to zestaw składający się z 2585 elementów, mierzący 40 cm wysokości i 26 cm szerokości. Model w stylu vintage odzwierciedla kulę ziemską, na której nazwy kontynentów i oceanów zaznaczono świecącym w ciemności kolorem. Co więcej, The Globe jest pierwszym modelem w kolekcji LEGO, który można obracać – tak jak klasyczny globus.

The Globe powstał dzięki kreatywności jednego z fanów LEGO. 23-latek, Guillaume Roussel (znany również jako Disneybrick55), zaprojektował z klocków obrotowy model, który następnie zaprezentował na platformie LEGO Ideas. W miejscu zrzeszającym projektantów i największych fanów LEGO z całego świata, The Globe szybko zyskał sympatię głosujących, a tym samym możliwość trafienia do produkcji na szeroką skalę.

– Kiedy podchodziłem do projektu, zadałem sobie pytanie: „co może być kreatywne, edukacyjne i dotykające większości świata?”, a odpowiedź brzmiała po prostu „sam świat” – opowiedział Guillaume.

– Przeglądając zestaw Guillaume’a mogliśmy dostrzec pasję, jaką miał do podróży i przygód, ale także do inspirowania fanów budowania na całym świecie. Nasi projektanci również byli zadowoleni z wyzwania, jakim było wykonanie tego zestawu – powiedział Federico Begher, szef globalnego marketingu dla dorosłych w Grupie LEGO.

Choć od złożenia pomysłu do wyprodukowania pierwszych zestawów The Globe minęły niemal dwa lata, LEGO potwierdziło, że model kuli ziemskiej z klocków trafi na sklepowe półki już 1 lutego.

Zobacz też: Motocykl BMW M 1000 RR w wersji LEGOLEGO prezentuje tort z klocków z okazji 200. urodzin Louisa VuittonaNajwiększy model LEGO jest odzwierciedleniem Titanica.

tekst: M.K., fot.: ideas.lego.com