Louis Vuitton x Nike „Air Force 1”. Buty autorstwa Virgila Abloha trafią na charytatywną aukcję

Louis Vuitton x Nike „Air Force 1”. Buty autorstwa Virgila Abloha trafią na charytatywną aukcję

Limitowana edycja wyjątkowych sneakersów, sygnowanych logo Nike i Louis Vuitton, to jeden z ostatnich projektów Virgila Abloha. Buty trafią na aukcję, która wesprze fundusz stypendialny zmarłego projektanta. 

Projekty „Air Force 1” Virgila Abloha powstały dla męskiej kolekcji Louis Vuitton na wiosnę/lato 2022. Skórzane sneakersy dostępne w szerokiej gamie rozmiarów zostały ozdobione monogramami Nike i Louis Vuitton oraz cudzysłowami nawiązującymi do znaków, którymi projektant zdobił swoje prace. Odcienie brązu i beżu nawiązują do charakterystycznej kolorystyki francuskiego domu mody.

Do każdej pary sneakersów dołączony jest skórzany pomarańczowy kuferek z wytłoczonym motywem marki Louis Vuitton. Dodatek również znalazł się w wiosenno-letniej kolekcji LV.

Buty wraz z etui trafią na licytację organizowaną przez amerykański dom aukcyjny Sotheby's we współpracy z rodziną zmarłego projektanta. Sprzedaż odbędzie się w internecie od 26 stycznia do 9 lutego.

Dochód ze sprzedaży 200 par butów zostanie przekazany na, uruchomiony w lipcu 2020 roku, fundusz stypendialny Virgila Abloha „Post-Modern”. Organizacja wspiera równość i integrację w branży modowej poprzez zapewnianie stypendiów utalentowanym afroamerykańskim studentom.

Zobacz też: Vrigil Abloh stworzył kolekcję Queen dla Sereny Williams, a także kolekcje we współpracy z Luwrem, marką Mercedes czy siecią IKEALouis Vuitton wypuszcza pierwszą kolekcję ubrań na stokNIKE we współpracy z Billie Eilish stworzyło dwa nowe modele Air Jordan ze skóry wegańskiej.

tekst: M.K., fot. sothebys.com

sznyt tygodnia

najnowsze