Luksusowe terenowe coupe stworzone przez Mercedesa i Virgila Abloha

Luksusowe terenowe coupe stworzone przez Mercedesa i Virgila Abloha

Aby uczcić zmarłego projektanta Virgila Abloha, Mercedes-Benz przedstawi publiczności w Art Basel swój niezwykły model MAYBACH. Samochód był ostatnim wspólnym projektem producenta samochodów i legendarnego założyciela marki Off-White.

Samochód został zaprojektowany przez Abloha we współpracy z Gordenem Wagenerem, szefem designu w Mercedesie, i jest przedstawiane jako „odpowiedzialna wizja designu przyszłości”.

fot. materiały prasowe

Długie prawie na sześć metrów, elektryczne auto, prezentuje się naprawdę niezwykle i jest opisywane jako „konstrukcja niepodobna do niczego, co zostało do tej pory opracowane przez Mercedes-Benz”.  "Terenowe coupe” może pomieścić dwie osoby i zostało zainspirowane wspaniałymi plenerami, które możemy podziwiać podróżując tym wyjątkowym pojazdem. MAYBACH jest też odzwierciedleniem odważnego stylu projektanta, a do tego zasilają go ogniwa słoneczne. Wspomniane ogniwa są dobrze widoczne spod przedniej maski, która jest zrobiona z przezroczystego tworzywa.

Na prośbę rodziny Abloha, prezentacja specjalnej edycji samochodów odbędzie się w Rubell Museum w Miami 1 i 2 grudnia, czyli zaledwie kilka dni po tym, jak w mieście odbył się ostatni pokaz kolekcji projektanta.

fot. materiały prasowe
fot. materiały prasowe
tekst: A.R

sznyt tygodnia

najnowsze