NIKE we współpracy z Billie Eilish stworzyło dwa nowe modele Air Jordan ze skóry wegańskiej

NIKE we współpracy z Billie Eilish stworzyło dwa nowe modele Air Jordan ze skóry wegańskiej

Fani stylu Billie Eilish już wkrótce będą mogli kupić sneakersy zaprojektowane przez samą piosenkarkę. 19-letnia piosenkarka ogłosiła premierę dwóch nowych modeli Air Jordan.

Młoda gwiazda sama przyznała kiedyś, że Air Jordan 15 to jej ulubiony model butów i odkąd tylko je zobaczyła, zawsze marzyła o posiadaniu jednej czarno0czerwonej pary.

– Kiedy je dostałam… patrzyłam na nie tak, jakby leżało przede mną milion dolarów – przyznała Eilish.

Dziś ta anegdotka ma o tyle znaczenie, że piosenkarka została zaproszona do współpracy przez samą markę Nike. Efektem ich wspólnych działań są dwa zupełnie nowe warianty modelu Air Jordan. Oba monochromatyczne i oba wykonane z wegańskiej skóry.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez BILLIE EILISH (@billieeilish)

Oba projekty są związane z twórczością piosenkarki i nawiązują do jej dawnego i obecnego stylu. Jak przyznała sama Eilish, pistacjowe świecące w ciemności Jordany 1 „to taka klasyczna, głupia, mała ", co można rozumieć jako nawiązanie do zielonych włosów i stylizacji piosenkarki z okresu płyty „When We All Fall Asleep, Where Do We Go?"

Natomiast autorski, jasnobrązowy model butów jest nawiązaniem do aktualnego stylu piosenkarki, który diametralnie zmienił się przy okazji premiery ostatniej płyty „Happier Than Ever”.

W związku z tym, że artystka jest propagatorką zrównoważonej mody, oba modele są wykonane w 100 % ze skóry wegańskiej. Na butach znalazło się również miejsca dla kultowego logo Air Jordan oraz wszywki z imieniem Billie Eilish.

Kiedy będzie można kupić te wyjątkowe buty? 27 października buty pojawią się na oficjalnej stronie Eilish, a trzy dniu później zadebiutują w aplikacji SNKRS.

tekst: A.R

sznyt tygodnia

najnowsze