Vertical Theatre, czyli przenośny teatr na miarę ,,nowej rzeczywistości”

Vertical Theatre, czyli przenośny teatr na miarę ,,nowej rzeczywistości”

Grupa architektów ze studia projektowego Stufish zaprezentowała nietypowy koncept teatru, który świetnie sprawdziłby się w naszej nowej, pandemicznej rzeczywistości. Obiekt bowiem nie tylko zapewnia gościom możliwość zachowania dystansu społecznego, ale również może być w łatwy sposób przenoszony w różne miejsca.

Pandemia koronawirusa niewątpliwie w znaczący sposób wpłynęła na funkcjonowanie branży kulturowej. Koncerty na dużą skalę w znanej nam dobrze formie do tej pory są odwoływane, lecz być może już wkrótce to się zmieni – coraz częściej bowiem organizowane są wydarzenia, które pozwalają na zachowanie dystansu społecznego między uczestnikami. Mowa chociażby o koncertach, podczas których zarówno zespół, jak i publiczność znajdują się w przezroczystych bańkach lub na specjalnych mini platformach.

Teraz grupa architektów ze studia projektowego Stufish zaprezentowała koncept nietypowego teatru, który doskonale sprawdziłby się w dobie pandemii. Tak zwany Vertical Theatre został zaprojektowany w taki sposób, aby umożliwić publiczności oglądanie przedstawień na żywo w specjalnych lożach, które pomieszczą od 4 do 12 osób. Łącznie zaś w teatrze mogłoby w tym samym czasie znaleźć się do 2400 osób.

Co ciekawe, obiekt zostałby pozbawiony klasycznych, wąskich korytarzy, które mogą sprzyjać rozprzestrzenianiu się wirusa. Teatr byłby też zadaszony, ale jednocześnie otwarty po bokach, dzięki czemu zachowana byłaby odpowiednia cyrkulacja powietrza.

Ciekawostką jest również fakt, że Vertical Theatre mógłby pełnić funkcję obwoźnego centrum rozrywki – obiekt można bowiem w łatwy sposób zdemontować i przewieźć w inne miejsce.

Jak przyznali przedstawiciele Stufish, aktualnie prowadzone są już rozmowy z kluczowymi graczami z branży rozrywkowej, aby taki koncept faktycznie doczekał się realizacji. Jest więc wielce prawdopodobne, że stanie się to jeszcze w tym roku.

 

ZOBACZ RÓWNIEŻ:
W Paryżu powstanie kino na wodzie
Holenderska restauracja umieściła stoliki w ,,szklarniach”, by umożliwić klientom zachowanie dystansu społecznego

J.S., STUFISH