W Paryżu powstanie kino na wodzie

W Paryżu powstanie kino na wodzie

Kino samochodowe to już przeżytek – teraz czas na kino na wodzie. Już wkrótce mieszkańcy Paryża będą mogli oglądać w plenerze seanse, siedząc na elektronicznych łódkach.

W związku z panującą pandemią koronawirusa, a także związanymi z nią obostrzeniami tegoroczna edycja słynnego paryskiego wydarzenia o nazwie Paris Plages zostanie zorganizowana w nieco inny sposób niż dotychczas. W ramach eventu na brzegu Sekwany powstają specjalne plaże dla turystów i mieszkańców, a przy okazji na dużym ekranie w plenerze wyświetlane są francuskie produkcje. W tym roku jednak kinomaniacy będą mogli oglądać filmy nie tylko na leżakach, czy też własnych kocach, ale również na… łódkach!

Organizatorzy wydarzenia przygotują dla uczestników aż 38 elektronicznych łódek. W każdej z nich pomieści się sześć osób. Co istotne, ze względów bezpieczeństwa muszą być to wyłącznie znajomi lub członkowie rodziny.

Aby móc oglądać filmy na łódce, trzeba wziąć udział w specjalnym losowaniu, które rozpoczęło się 7 lipca i potrwa do 15 lipca.

Pierwsze seanse w ramach Paris Plages rozpoczną się 18 lipca.

 

ZOBACZ RÓWNIEŻ:
Holenderska restauracja umieściła stoliki w ,,szklarniach”, by umożliwić klientom zachowanie dystansu społecznego

J.G., PARIS PLAGES

sznyt tygodnia

najnowsze