Czy tak będą wyglądały wydarzenia w pandemicznej rzeczywistości? Amerykański zespół zagra koncert w przezroczystych bańkach

Czy tak będą wyglądały wydarzenia w pandemicznej rzeczywistości? Amerykański zespół zagra koncert w przezroczystych bańkach

Amerykański zespół The Flaming Lips znalazł sposób, aby w naszej „nowej” rzeczywistości przygotować dla fanów prawdziwe show i jednocześnie zachować wszelkie zasady dystansu społecznego – grupa zagra bowiem koncert, podczas którego zarówno zespół, jak i publiczność będą znajdować się w przezroczystych bańkach.

Jak będą wyglądały koncert w dobie pandemii koronawirusa? Być może branża muzyczna podłapie pomysł, który po raz pierwszy zaprezentowano 11 sierpnia br. w New Castle w Wielkiej Brytanii na scenie Virgin Money Unity Arena – tam bowiem odbył się koncert Sama Fendera, który publiczność oglądała ze specjalnych, miniaturowych platform.

Teraz na inny ciekawy pomysł wpadła amerykańska grupa The Flaming Lips, która już wkrótce zagra koncert… w przezroczystych bańkach.

Jak się okazuje, zespół już od jakiegoś czasu wykorzystuje kule do zorbingu podczas swoich występów – motyw ten wykorzystano już programie „The Late Show with Stephen Colbert”, a także w teledysku zespołu do piosenki „Dinosaurs on the Mountain”.

Teraz muzycy pracują nad tym, aby w przezroczystych kulach móc umieścić również publiczność podczas koncertu w dużej hali. Największym problemem może być konieczność wyjścia do toalety lub zamówienia czegoś do picia.

View this post on Instagram

....

A post shared by Wayne Coyne (@waynecoyne5) on

Na szczęście wydarzenie ma się odbyć za kilka tygodni, więc zespół The Flaming Lips ma jeszcze trochę czasu, aby znaleźć dogodne rozwiązania.

 

ZOBACZ RÓWNIEŻ:
W Paryżu powstanie kino na wodzie
Holenderska restauracja umieściła stoliki w ,,szklarniach”, by umożliwić klientom zachowanie dystansu społecznego

J.S.

sznyt tygodnia

najnowsze