Levi’s i New Balance łączą współczesność z latami 70. w nowej kolekcji

Levi's i New Balance łączą współczesność z latami 70. w nowej kolekcji

Levi’s i New Balance to marki z bogatą historią i dziedzictwem, ale również takie, które zawsze patrzą w przyszłość. W poprzednim sezonie połączyły siły aby wspólnie świętować swoje początki. W sezonie jesień-zima 2020 po raz kolejny podejmują współpracę, celebrując nową ikonę pokolenia, które właśnie nadchodzi.

W ramach współpracy marki przekształciły ikoniczny wygląd butów z klasycznym „N” po boku, nadając im współczesnego charakteru. Levi’s x New Balance 327 to bowiem reinterpretacja oryginalnego modelu buta do biegania New Balance 320, która łączy w sobie retro stylistykę z lat 70. z nowoczesnym, asymetrycznym designem. Buty będą dostępne w dwóch wariantach kolorystycznych – granatowym, indygo i bieli lub granacie, bieli i szarości dla mężczyzn oraz w wersji w odcieniach szarości, błękitu i bieli dla kobiet.

Buty posiadają też podeszwę w charakterystyczny, geometryczny wzór inspirowany latami 70. oraz tradycyjną biało-niebieską metkę „NB”. Bok buta zdobi natomiast słynny symbol „N” od New Balance oraz czerwona metka z logo Levi’s .

W ramach współpracy marki przekształciły też klasyczną kurtkę Levi’s Trucker, w efekcie czego powstały jej trzy nowe wersje. Każda z dwustronnych kurtek Trucker posiada denimową stronę Levi’s oraz pikowaną stronę New Balance. Strona Levi’s wykonana została z patchworkowego denimu w trzech odcieniach indygo lub szarości dla mężczyzn i w błękicie, szarości oraz bieli dla kobiet. Natomiast strona New Balance powstała w dwóch wariantach kolorystycznych – biała pikowana z granatowym kołnierzem i mankietami oraz szara pikowana z białymi rękawami dla mężczyzn. Damska wersja kurtki to pikowana biel z szarymi rękawami i błękitnym kołnierzem oraz mankietami. Pikowany tył wszystkich trzech kurtek Trucker sygnowany jest dużym gradientowym logo New Balance wyszytym odblaskową nicią 3M, nawiązującą do designu klasycznych butów do biegania marki.

Dwustronna konstrukcja produktów nawiązuje do idei dualizmu oraz dopełniających się pierwiastków – yin-yang. Podobnie jak towarzysząca kolekcji kampania, do której zdjęcia stworzył fotograf, stylista i dyrektor kreatywny Cam Hicks.

Kolekcja obejmuje także specjalną edycję koszulek Levi’s x New Balance zdobioną grafikami pochodzącymi z ikonicznych kampanii reklamowych obu marek.

 

ZOBACZ RÓWNIEŻ:
Wkrótce znowu razem zatańczymy – Levi’s wraca z kultową kampanią w polskim wydaniu
Supreme i Levi’s łączą siły w kolorowej kolekcji kurtek i kombinezonów
New Balance i J. Crew wypuszczają sneakery inspirowane letnimi grillami