Ferrari przekazuje 10 mln euro na walkę z koronawirusem i produkuje respiratory

Ferrari przekazuje 10 mln euro na walkę z koronawirusem i produkuje respiratory

Słynny producent samochodów sportowych postanowił włączyć się do walki z koronawirusem – marka Ferrari przekazała 10 mln euro włoskiemu rządowi na walkę z koronawirusem i rozpoczęła produkcję respiratorów w swojej fabryce w Maranello.

Ferrari to kolejna znana marka, która postanowiła dołożyć swoją cegiełkę do walki z koronawirusem. Swoją pomoc zadeklarowali już dom mody Chanel, koncern LVMH czy też Calzedonia. Firmy te przeorganizowały prace swoich fabryk, by móc produkować w nich niezbędne dla służby zdrowia produkty – m.in. maseczki i fartuchy ochronne czy też żele antybakteryjne.

Marka Ferrari z kolei postanowiła wesprzeć swój rodzimy, włoski rząd pokaźną sumą pieniędzy – 10 mln euro – które zostaną przekazane na walkę z pandemią. Ponadto, z uwagi na rosnącą liczbę osób chorych, a także wyczerpujące się zapasy urządzeń medycznych, firma wstrzymała swoją dotychczasową produkcję w fabryce w Maranello i rozpoczęła wytwarzanie respiratorów dla włoskich szpitali.

Brawo!

 

ZOBACZ RÓWNIEŻ:
L’Oréal we współpracy z Wyborową Pernod Ricard rozpoczynają produkcję żeli dezynfekujących – marki przekażą je polskiej służbie zdrowia
Courtyard by Marriott Warsaw Airport też walczy z koronawirusem – hotel udostępnia medykom pokoje

J.G., FERRARI

sznyt tygodnia

najnowsze