Courtyard by Marriott Warsaw Airport też walczy z koronawirusem – hotel udostępnia medykom pokoje

Courtyard by Marriott Warsaw Airport też walczy z koronawirusem – hotel udostępnia medykom pokoje

Courtyard by Marriott Warsaw Airport postanowił włączyć się do walki z koronawirusem i jednocześnie wesprzeć medyków, którzy spędzają kilkanaście godzin dziennie na dyżurach w szpitalach – hotel udostępnił swoje pokoje, aby pracownicy służby zdrowia mogli w nich odpocząć i uchronić swoje rodziny przed ewentualnym zarażeniem.

W czasach panującej pandemii każda pomoc jest na wagę złota. Zdają sobie z tego sprawę popularne marki, bo niemalże każdego dnia wprowadzają przeróżne rozwiązania, których celem jest walka z koronawirusem.

Przykładem tego jest Courtyard by Marriott Warsaw Airport, który postanowił wesprzeć medyków z Centralnego Szpitala Klinicznego MSWiA – hotel udostępnił im bowiem w pełni wyposażone pokoje wraz łazienkami, aby mogli w nich odpocząć po kilkunastogodzinnych dyżurach.

Gest placówki jest o tyle istotny, bowiem służba zdrowia pracuje na tzw. „pierwszej linii frontu” i ma bezpośredni kontakt z wirusem – pracownicy placówek medycznych wracając więc codziennie do domu po dyżurach, mogą narażać swoje rodziny na zarażenie.

Całkiem niedawno do walki z wirusem włączył się m.in. koncern LVMH, który w swoich fabrykach wytwarza żele antybakteryjne dla francuskich szpitali, a także marka Calzedonia, która w swoich zakładach produkcyjnych szyje maseczki ochronne i fartuchy medyczne.

Jägermeister natomiast przekazał 50 tys. litrów alkoholu na produkcję środków dezynfekujących, a dom mody Gucci udostępnił Światowej Organizacji Zdrowia swoje social media, by pomóc w edukowaniu na temat wirusa.

J.G., COURTYARD BY MARRIOT WARSAW