Zamiast perfum żele antybakteryjne – koncern LVMH wspiera walkę z koronawirusem

Zamiast perfum żele antybakteryjne – koncern LVMH wspiera walkę z koronawirusem

Koncern LVMH – właściciel takich marek, jak Louis Vuitton, Prada czy też Dior – ogłosił, że w swoich fabrykach, w których dotychczas powstawały luksusowe zapachy, ruszyła właśnie produkcja żeli antybakteryjnych. Te następnie trafią do francuskich szpitalu.

W walkę z koronawirusem włącza się coraz to więcej popularnych marek. Przykładem tego jest chociażby polska firma 4F, która przekazała już szpitalowi klinicznemu MSWiA w Warszawie 300 par gogli, z których będą korzystać lekarze, zajmujący się osobami zarażonymi koronawirusem. Przedstawiciele brandu zapowiedzieli także, że począwszy od 14 marca br., 20% z dziennego obrotu zostanie przeznaczone na pomoc w walce z koronawirusem.

Do walki z rozprzestrzeniającą się epidemią wirusa włączył się też koncern LVMH, właściciel takich marek, jak Louis Vuitton, Prada czy też Dior. Przedstawiciele firmy zapowiedzieli bowiem, że we francuskich fabrykach, które na co dzień produkują znane, luksusowe perfumy, teraz wytwarzane będą żele antybakteryjne – te są bowiem niezbędne dla społeczeństwa, by móc uniknąć zarażenia wirusem.

Firma dostarczy za darmo wspomniane żele antybakteryjne władzom Francji, a także Assistance Publique-Hôpitaux de Paris, czyli największemu systemowi szpitali w Europie. Jak poinformowali przedstawiciele koncernu, produkcja środków czystości właśnie ruszyła, a pierwsza partia żeli antybakteryjnych ma trafić do francuskich instytucji medycznych jeszcze w tym tygodniu.

 

ZOBACZ RÓWNIEŻ:
Jak marki włączają się w walkę z koronawirusem?

J.G.

sznyt tygodnia

najnowsze