Calzedonia szyje w swoich fabrykach maseczki ochronne i fartuchy medyczne

Calzedonia szyje w swoich fabrykach maseczki ochronne i fartuchy medyczne

Calzedonia to kolejna marka, która postanowiła włączyć się w walkę z koronawirusem – w dwóch fabrykach firmy ruszyła produkcja maseczek ochronnych oraz fartuchów medycznych.

Kilka dni temu informowaliśmy o tym, że koncern LVMH, zrzeszający takie marki, jak Louis Vuitton czy Dior, będzie produkować w swoich fabrykach, w których do tej pory powstawały luksusowe perfumy, żele antybakteryjne dla francuskich szpitali. Teraz na podobny krok zdecydowała się Grupa Calzedonia, czyli znany włoski producent rajstop i strojów kąpielowych.

Dwie fabryki marki – jedna we Włoszech, druga w Chorwacji – zostały przekształcone w taki sposób, by możliwa w nich była produkcja maseczek ochronnych oraz fartuchów medycznych. Włoska firma zakupiła w tym celu specjalne maszyny do stworzenia linii półautomatycznej oraz przeszkoliła operatorów maszyn do szycia w nowym typie produkcji.

Jak przewidują przedstawiciele marki, na początek w fabrykach możliwa będzie produkcja nawet do 10 tys. maseczek dziennie. Liczba ta ma jednak wkrótce zostać zwiększona.

Pierwsza dostawa maseczek została przekazana w tym tygodniu władzom miasta Werona, a także tamtejszym szpitalom.

 

ZOBACZ RÓWNIEŻ:
Jägermeister włącza się w walkę z koronawirusem – marka przekazała 50 tys. litrów alkoholu na produkcję środków dezynfekujących

J.G., CALZEDONIA