Terenówką w przyszłość – Audi przedstawia model AI:TRAIL quattro

Terenówką w przyszłość – Audi przedstawia model AI:TRAIL quattro

Podczas tegorocznego Międzynarodowego Salonu Samochodowego we Frankfurcie Audi zaprezentowało swój nowy samochód terenowy z napędem elektrycznym, reprezentujący mobilność przyszłości – Audi AI:TRAIL quattro. Nowy model marki to niezwykła koncepcja zrównoważonej mobilności do jazdy po nieutwardzonych drogach.

Czteroosobowe Audi AI:TRAIL quattro łączy w sobie przygotowanie do zautomatyzowanej jazdy z możliwościami użytkowania tego samochodu w terenie. Jego kabina przeszklona aż do podłogi, daje nieograniczoną widoczność. Natomiast olbrzymiej pojemności akumulator gwarantuje wystarczający zasięg nawet poza gęstą siecią stacji ładowania.

 

W Audi AI:TRAIL forma podąża za funkcjonalnością. We wnętrzu krawędzie bocznych szyb dają najwięcej miejsca tam, gdzie pasażerowie najbardziej go potrzebują – na wysokości ramion i łokci. Zapewniają także dodatkową przestrzeń tam, gdzie nisko sięgająca szyba boczna daje swobodny widok na podłoże. Celem stylistów był tu maksymalny kąt widzenia pasażerów na ich otoczenie i naturę – tym samym zanikają tu granice między wnętrzem pojazdu a otaczającym go światem.

Jeśli zaś chodzi o osiągi to nowe Audi AI:TRAIL może przejechać na jednym naładowaniu nawet od 400 do 500 km jazdy drogą utwardzoną albo w terenie w łatwych warunkach, dzięki akumulatorowi litowo-jonowemu. W terenie, gdzie zwiększony poślizg kół niesie ze sobą wyższe zużycie, oznacza to ograniczenie do 250 km.

Maksymalna prędkość na drodze utwardzonej jest natomiast ograniczona do 130 km/h. Elektronika pojazdu nieustannie monitoruje przepływ energii i zużycie, zapewniając także w terenie maksymalną ekonomikę jazdy.

Ponadto, Audi AI:TRAIL posiada cztery silniki elektryczne, z których każdy napędza bezpośrednio jedno koło. Moc systemowa wynosi maksymalnie 320 kW, a maksymalny moment obrotowy do 1000 Nm.

 

ZOBACZ RÓWNIEŻ:
Audi zaprezentowało swojego w pełni elektrycznego SUV-a z serii e-tron
E-Tron Scooter – nowa elektryczna hulajnoga i deskorolka w jednym marki Audi
Koncept Audi E-Tron GT ma 590 KM i może poważnie zagrozić Tesli

J.G., MAT. PRASOWE