E-Tron Scooter – nowa elektryczna hulajnoga i deskorolka w jednym marki Audi

E-Tron Scooter – nowa elektryczna hulajnoga i deskorolka w jednym marki Audi

Audi nie pozostaje obojętne na rosnący trend elektrycznych hulajnóg, które pokochali mieszkańcy dużych miast – marka zaprezentowała niedawno swój własny pojazd – E-Tron Scooter.

Elektryczne hulajnogi są świetnym środkiem transportu dla osób, które nie znoszą tkwić w korkach, nie tylko we własnym aucie, ale także w zatłoczonym autobusie czy tramwaju. Nic więc dziwnego, że coraz częściej na ulicach widzimy osoby poruszające się tymi niewielkich rozmiarów pojazdami.

Popularne marki samochodowe nie pozostały obojętne na ten trend i powoli wprowadzają do swojej oferty elektryczne hulajnogi. Przykładem tego jest marka Audi, która niedawno zaprezentowała swój miejski pojazd – E-Tron Scooter.

Elektryczna hulajnoga marki waży 12 kg i może zostać złożona do rozmiarów, które umożliwią przetransportowanie jej środkami komunikacji miejskiej lub w bagażniku samochodu.

Co więcej, E-Tron Scooter wyróżnia się tym, że kieruje się nim jak deskorolką – balansując ciężarem ciała, dzięki czemu osoba ma zawsze jedną rękę wolną.

Maksymalny zasięg elektrycznej hulajnogi Audi ma wynosić 20 kilometrów, z kolei maksymalna prędkość to 20 km/h. Pierwsze modele E-Tron Scooter pojawią się w ofercie marki już pod koniec 2020 roku. Ich cena ma wynosić około 2 tys. euro.

 

ZOBACZ RÓWNIEŻ:
Elektryczne hulajnogi – czy warto kupować i jak wybrać model idealny

J.G., AUDI

sznyt tygodnia

najnowsze