Koncept Audi E-Tron GT ma 590 KM i może poważnie zagrozić Tesli

Koncept Audi E-Tron GT ma 590 KM i może poważnie zagrozić Tesli

Od kilku dni cały motoryzacyjny świat zachwyca się konceptem elektrycznego Audi e-Tron GT. Nie ma się czemu dziwić, bowiem niemiecka marka dopieściła auto w każdym calu. Audi w planach na przyszłość zdecydowanie stawia na elektryki. W zeszłym roku na firma pokazała projekt e-Tron Sportsback, w tym roku na LA Auto Show uwagę wszystkich skradła najnowsza koncepcja, która do sprzedaży ma trafić w 2020 roku.

Elegancki sedan jest napędzany silnikiem o mocy 590 koni mechanicznych. Auto osiąga prędkość 100 km/h w czasie krótszym niż 3,5 sekundy, a sprint do 200 km/h zajmuje mu 12 sekund. Mimo takich osiągów licznik maksymalnie wskaże "tylko" 240 km/h. Opływowa sylwetka pojazdu z agresywnie zaznaczonymi liniami i wyraźnie podkreślonymi elementami na powierzchni całej karoserii zapewnia wysoką aerodynamiczność i mniejsze zużycie energii. Jednocześnie design auta jest niezwykle estetyczny i nowoczesny.

e-Tron GT prawdopodobnie będzie w stanie przejechać na jednym doładowaniu 400 kilometrów, chociaż mówi się też, że zasięg może się zwiększyć o 100 kilometrów. W oficjalnym komunikacie prasowym firmy czytamy, że "jedną z cech, której konkurencja nie jest w stanie sprostać, jest opcja w pełni wykorzystując potencjał przyspieszenia pojazdu kilka razy z rzędu."

E-Tron GT Concept jest wyposażony w akumulator litowo-jonowy o mocy 90 kW i może być ładowany za przez kabel lub bezprzewodowo. Opcja wykorzystania kabla pozwala na szybkie naładowanie akumulatora do 80 procent w ciągu 20 minut.

Trudno się dziwić, że Audi e-Tron GT w fazie konceptu wzbudza takie emocje. To jeden z najładniejszych samochodów w stajni niemieckiej marki, który dodatkowo spełnia ekologiczne wymogi i przypadnie do gustu fanom sportowej mocy. Do tej pory na Tesla Model S nie miała poważnej konkurencji - wszystko może się zmienić, kiedy na początku 2021 roku pierwsi klienci odbiorą elektryczne Gran Turismo od Audi. Mamy nadzieję, że wersja produkcyjna nie pozbawi modelu jego charakterystycznych cech, które tak bardzo przypadły do gustu fanom marki na całym świecie.

Zobacz też:

Audi zaprezentowało swojego w pełni elektrycznego SUV-a z serii e-tron

Audi, Airbus i Italdesign testują koncepcję latającej taksówki

Bentley prezentuje model Continental GT Convertible

źródło: Audi/ autor: A.K