Bentley prezentuje model Continental GT Convertible

Bentley prezentuje model Continental GT Convertible

Piękny Bentley Continental GT doczekał się wersji z otwartym dachem. Brytyjska marka właśnie pochwaliła się modelem 2019 Continental GT Convertible.

Brytyjczycy uznali, że nie ma sensu zmieniać czegoś, co i tak jest już doskonałe, dlatego Continental GT Convertible ma takie same specyfikacje techniczne, jak jego pierwowzór w wersji coupe. Wyjątek stanowi oczywiście składany, miękki dach, który składa się i rozkłada w 19 sekund przy prędkości do 50 km/h. Do wyboru będzie aż siedem kolorów tkaniny, którą wykończony jest dach. Dla zwolenników tradycji przygotowano nawet brytyjski tweed.

W kabinie zamontowano system wygłuszający hałas, z racji tego, że we wnętrzach kabrioletów jest zazwyczaj o wiele głośniej, niż w autach z zamkniętym dachem. Tutaj poziom hałas ma być porównywalny z tym, jaki notuje się w poprzedniej generacji Continentala w wersji coupe. Pomyślano także o pasażerach podróżujących podczas chłodniejszych dni - w zagłówkach znajduje się nawiew ciepłego powietrza na szyję, a fotele są oczywiście podgrzewane.

Nowy kabriolet Bentleya, tak jak coupe, ma 6-litrowy silnik twin-turbo W12 o mocy 626 koni mechanicznych i imponujący moment obrotowy wynoszący 900 Nm. Auto rozpędza się do 100 km/h w 3,7 sekundy, natomiast maksymalna prędkość, jaką wskaże licznik to aż 333 km/h. Kabrio jest cięższe od coupe o 160 kilogramów, ale jak można wywnioskować po parametrach, lekka nadwaga nie wpływa na jego osiągi.

Nie wiadomo jeszcze kiedy dokładnie auto zadebiutuje w salonach Bentleya ani jaka jest jego cena. Biorąc pod uwagę, że Continental GT kosztuje około 160 tysięcy funtów, w przypadku wersji bez dachu możemy spodziewać się podobnej lub wyższej ceny.

Zobacz też:

Zaskakująca przemiana Bentleya Continental GT w off-roadową maszynę

Bentley poprosił studentów sztuki o zaprojektowanie samochodów przyszłości

Bentley jak mobilne biuro. Marka wprowadza WiFi do wszystkich swoich modeli samochodów

źródło: Autoblog/ autor: A.K