Bentley jak mobilne biuro. Marka wprowadza WiFi do wszystkich swoich modeli samochodów

Bentley jak mobilne biuro. Marka wprowadza WiFi do wszystkich swoich modeli samochodów

Mówi się, że posiadacze samochodów takich, jak Bentley raczej rzadko sami siadają za kółkiem. Tylne fotele stają się dla nich mobilnym biurem, miejscem odpowiadania na arcyważne maile, odbierania telefonów i sprawdzania aktualnych notowań na giełdzie. Siedząc wygodnie na tylnej kanapie w Bentley'u nie można narzekać na złe warunki pracy, zwłaszcza  jeżeli jest to pełen klasy i elegancji model Mulsanne Design Series by Mulliner. Okazuje się jednak, że jest coś, co według zapracowanych posiadaczy aut brytyjskiej marki, można ulepszyć.

Bentley ogłosił wprowadzenie do swoich samochodów nowego, nowoczesnego systemu, który jest określany jako "pierwszy na świecie superszybki, niezawodny i bezpieczny system WiFi w samochodzie". Od 2019 roku pokładowe WiFi będzie dostępne we wszystkich modelach producenta. Aby było to możliwe, system Bentley Advanced Connectivity został stworzony we współpracy z globalną firmą komunikacyjną Viasat - wszystko po to, aby zapewnić najlepszą na świecie i najbezpieczniejszą technologię opracowaną dla samochodów.

Router, który został opracowany specjalnie dla tego systemu, jest ukryty w bagażniku samochodu. Technologia Bentley Advanced Connectivity działa przy prędkości do 112 km/h, zapewniając pasażerom dostęp do wielu stron i aplikacji internetowych. Możliwe jest nawet odtwarzanie wideo w wysokiej rozdzielczości na wielu urządzeniach jednocześnie, co nie ma wpływu na jakość pozostałych usług.

Dostęp do systemu można uzyskać za pośrednictwem dedykowanej aplikacji na smartfony, która zawiera także funkcję Bentley Skype for Business oraz kilka przydatnych aplikacji biurowych, które pomogą użytkownikom edytować pliki w drodze. Co najważniejsze, brytyjska marka podkreśla, że system Bentley Advanced Connectivity zapewnia bardzo wysoki poziom bezpieczeństwa sieci.

My z przyjemnością zamienilibyśmy nasze redakcyjne biurka na tylny fotel w pięknym Bentley'u, a Wy?

źródło: Luxery Launches/ A.K

sznyt tygodnia

najnowsze