Oto nowy samochód elektryczny Volkswagena – ID.3

Oto nowy samochód elektryczny Volkswagena – ID.3

Podczas Międzynarodowego Salonu Samochodowego we Frankfurcie Volkswagen zaprezentował premierowo w pełnej krasie swój nowy elektryczny samochód - ID.3. To przełomowe auto jest pierwszym modelem z wyłącznie elektrycznym napędem i skonstruowanym na nowej płycie podłogowej MEB.

Pojazdy elektryczne są głównym elementem ekspozycji Volkswagena podczas tegorocznej wystawy IAA. To dlatego, że pokazany zostanie na niej nie tylko sam Volkswagen ID.3, lecz również modele studyjne, które prezentują wizję przyszłych aut z rodziny ID.

Po Garbusie i Golfie ID.3 jest trzecim autem, które otwiera nowy rozdział w historii marki Volkswagen. W połowie maja brand rozpoczął z sukcesem akcję zbierania rezerwacji na model ID.3 1st – ekskluzywnej serii specjalnej ograniczonej do 30.000 egzemplarzy z bogatym wyposażeniem.

Model ten można zamówić z jednym z trzech akumulatorów, które różnią się pojemnością. Do wyboru są trzy warianty – 45 kWh, 58 kWh oraz 77 kWh. Zależnie od wybranego akumulatora zasięg auta wynosi od około 330 do 550 km (według WLTP). Prądem o mocy 100 kW akumulator można naładować w ciągu 30 minut do poziomu, który zapewnia zasięg 290 km. Ponadto, ID.3 1st wyposażono w napęd na tylne koła i w silnik o mocy 150 kW/204 KM.

Cena auta w wersji podstawowej wyniesie w Polsce poniżej 130 tys. złotych. Jako pierwszy elektryczny samochód koncernu, ID.3 jest modelem, którego produkcja i użytkowanie nie naruszają ogólnego bilansu dwutlenku węgla – temu celowi podporządkowano zarówno produkcję podzespołów i akumulatorów, jak również produkcję samego auta. Postawiono np. na konsekwentne wykorzystanie energii elektrycznej ze źródeł odnawialnych. Emisję CO2, której w procesie produkcji nie udało się uniknąć, zrekompensowano uczestnictwem w certyfikowanych projektach służących ochronie klimatu.

Produkcja Volkswagena ID.3 rozpocznie się zgodnie z planem pod koniec 2019 roku. Pierwsze samochody trafią do klientów w połowie 2020 roku.

 

ZOBACZ RÓWNIEŻ:
Czy elektryczne samochody muszą być brzydkie? Volkswagen obala tę teorię
Volkswagen I.D. Buzz – nowe zdjęcia pierwszego elektrycznego Volkswagena Transportera
Elektryczny samochód Volkswagena ustanowił nowy rekord trasy wyścigu Pikes Peak

J.G., MAT. PRASOWE

sznyt tygodnia

najnowsze