Volkswagen I.D. Buzz – nowe zdjęcia pierwszego elektrycznego Volkswagena Transportera

Volkswagen I.D. Buzz - nowe zdjęcia pierwszego elektrycznego Volkswagena Transportera

Motoryzacja dąży do tego, aby zastąpić silniki bateriami do ładowania. Elektryczna zmiana nie mogła ominąć kultowego Ogórka.

Rok temu dowiedzieliśmy się, że Volkswagen chce reaktywować swojego Transportera - dziś wiemy o nim jeszcze więcej i możemy go zobaczyć na nowych zdjęciach.

Samochód, który do dziś kojarzy się z erą hipisów i z dalekimi, beztroskimi wyjazdami, czeka duża ekologiczna zmiana. Volkswagen Transporter zamieni się w Volkswagena I.D. Buzz i przede wszystkim stanie się w pełni elektryczny, co może wprawić w konsternację fanów tego modelu. Jednak wizualnie wciąż będzie nawiązywać do słynnego Ogórka z lat 50. i 60., ale oczywiście będzie ubrany w dużo nowocześniejszą formę - nadwozie nabierze smuklejszych i bardziej opływowych kształtów, które odpowiadają estetyce pojazdów przyszłości.

Auto będzie mogło przejechać na jednym ładowaniu do 550 km, a zasilenie baterii do 80% pojemności, zajmie tylko 15 minut (w systemie szybkiego ładowania o sile 150 kW). Prawdopodobnie inne parametry będzie miał elektryczny Transporter w wersji dostawczej (I.D. Buzz Cargo.), ale jak dokładnie będą wyglądać i sprawdzać się na drodze, przekonamy się dopiero w 2020 roku.

źródło: highsnobiety, tekst: A.R