Volkswagen reaktywuje słynnego “ogórka”!

Volkswagen reaktywuje słynnego "ogórka"!

Współcześni hipsi, a raczej hipsterzy będą wniebowzięci. Nie dość, że Volkswagen zdecydował się na wznowienie produkcji kultowego vana, to w dodatku planuje zaopatrzyć go w dwa elektryczne silniki o mocy 369 koni mechanicznych. Jeszcze w styczniu VW Buzz był tylko konceptem, ale po ilości maili od entuzjastów klasycznego "ogórka", dających do zrozumienia, że niecierpliwie czekają na to by projekt stał się rzeczywistością, niemiecki koncern wziął się do pracy, by teraz móc oficjalnie ogłosić powrót T1.

Wciąż nie wiadomo czy nowy "ogórek" będzie nosił taką samą nazwę jak koncept. Wiemy natomiast, że do sprzedaży trafi w 2022 roku. Trochę na niego poczekamy, ale być może za kilka lat, ceny elektrycznych aut spadną i ośmioosobowy van, będzie dostępny w przystępnej cenie.

Finalna wersja, która trafi do produkcji, ma być wierna oryginalnemu projektowi. Volkswagen celuje przede wszystkim w świadomych i proekologicznych klientów, którym zależy na przestrzennym, rodzinnym aucie ze sporym bagażnikiem. Na rynku ma być także dostępna linia Cargo, wycelowana w firmy i przedsiębiorców.

Co myślicie o pomyśle przywrócenia przez Volkswagena, jednego z najbardziej rozpoznawalnych samochodów świata na nasze drogi?

źródło: Volkswagen