Oto nowe superekskluzywne Bugatti Centodieci – powstanie zaledwie 10 egzemplarzy

Oto nowe superekskluzywne Bugatti Centodieci – powstanie zaledwie 10 egzemplarzy

O Bugattim Centodieci mówi się, że to współczesna wersja słynnego EB110 – między innymi za sprawą nazwy, która w dosłownym tłumaczeniu oznacza sto dziesięć, oraz licznych detali, takich jak np. wloty powietrza czy poziome poprzeczki przedniego zderzaka, nawiązujących do legendy z lat 90. Nowe ekskluzywne auto popularnego brandu wejdzie do sprzedaży jeszcze w tym roku, lecz powstanie zaledwie 10 egzemplarzy.

Bugatti Centodieci powstało z okazji 110. urodzin kultowej marki – podobnie jak kilkadziesiąt lat wcześniej EB110, który wszedł do sprzedaży z okazji 110. urodzin Ettore Bugattiego. Mimo wielu powiązań, nowy model brandu jest z niewątpliwie znacznie mocniejszą i szybszą maszyną niż pierwowzór – 16-cylindrowy silnik o pojemności 8.0 jest prawie dwukrotnie większy od 3,5 litrowego V12, który znajdował się w EB110.

Mocny silnik zapewnia przyspieszenie do setki w zaledwie 2,4 sekundy, natomiast od 0 do 200 km/h auto przyspiesza w niecałe 6 sekund. Z kolei prędkość maksymalna została ograniczona do 380 km/h.

Względem innego modelu Bugatti – Chiron – Centodieci odchudzone jest o około 20 kg. Stało się tak dzięki zastosowaniu lżejszych wycieraczek i stabilizatorów wykonanych z włókna węglowego.

Bugatti zapowiedziało, że do sprzedaży wejdzie zaledwie 10 egzemplarzy, natomiast cena każdego z nich będzie sięgać ponad 8 mln dolarów. Wszystkie zostały już niestety sprzedane.

 

ZOBACZ RÓWNIEŻ:
Oto najdroższe auto świata – Bugatti La Voiture Noire
LEGO zbudowało nadające się do jazdy Bugatti Chiron w skali 1:1
Zapomnijcie o Bugatti Chiron. Nadchodzi jego następca za 5,8 miliona dolarów

J.G., BUGATTI

sznyt tygodnia

najnowsze