Oto najdroższe auto świata – Bugatti La Voiture Noire

Oto najdroższe auto świata - Bugatti La Voiture Noire

La Voiture Noire - czyli po prostu czarny samochód. To najnowsza specjalna edycja od Bugatti. Auto powstało z okazji obchodów 110-lecia marki i nawiązuje do legendarnego historycznego modelu Type 57 SC Atlantic, którym jeździł sam Jean Bugatti. Tamto auto przepadło podczas drugiej wojny światowej. Nikt nie zna jego losów.

Bugatti La Voiture Noire zaprezentowano właśnie podczas targów samochodowych w Genewie. Powstał tylko jeden egzemplarz. Nie będzie kolejnych. Samochód znalazł już nabywcę. Anonimowy kupiec zapłacił za auto 16,5 mln Euro, co czyni Bugatti La Voiture Noire najdroższym autem w historii. Mówimy tu o nowych samochodach, ponieważ kolekcjonerskie używane auta na rynku wtórnym osiągają jeszcze wyższe sumy - przykładowo Ferrari 250 GTO sprzedano w 2018 roku za 48 mln dolarów.

La Voiture Noire powstał na bazie Bugatti Chirona. Pod maską mamy 8-litrowy silnik W16 z czterem turbosprężarkami o mocy 1500 KM i momencie obrotowym 1600 Nm. Unikalne nadwozie zostało wykonane z włókna szklanego.

Czy Waszym zdaniem Bugatti La Voiture Noire wart jest swojej ceny?

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

10 najdroższych, klasycznych samochodów, które zostały sprzedane na aukcjach

LEGO zbudowało nadające się do jazdy Bugatti Chiron w skali 1:1

Ten przepiękny koncept to hołd dla ponadczasowego Bugatti Type 57

 

źródło: bugatti.com