Ten przepiękny koncept to hołd dla ponadczasowego Bugatti Type 57

Ten przepiękny koncept to hołd dla ponadczasowego Bugatti Type 57

Bugatti Type 57, zaprojektowane przez syna założyciela marki, do dziś uznawany jest za jeden z najbardziej klasycznych i najpiękniejszych samochodów. Jego późniejsze wersje - Atlantic i Atlante, również szczyciły się solidną dawką dobrego stylu, sprawiając, że w latach 30. nie było bardziej pożądanego auta. Z resztą inspiracje designem Type 57 wciąż obecne są w najnowszych projektach Bugatti. Dla artysty Arthur B. Nustasa to jednak za mało. Postanowił on pójść o krok dalej i stworzyć swój własny koncept futurystycznego hipersamochodu, opartego o wszystko, co najlepsze w modelu sprzed ponad 80 lat.

Patrzycie na projekt o nazwie Bugatti Type 57 T. Jego wydłużona sylwetka i lakier w dwóch odcieniach sprawiają wrażenie, jakby auto było własnością Bruce'a Wayne'a. Wnętrze także robi ogromne wrażenie, a gdyby tylko projekt miał szansę stać się rzeczywistością, konkurencja zostałaby daleko w tyle. Type 57 T wygląda jak spełnienie marzeń o nowoczesnej limuzynie, której najmocniejszą stroną jest wyszukana elegancja i smukłe linie.

Mamy wielką nadzieję, że szefowie Bugatti widzieli koncepcję Nustasa i właśnie dogadują z nim szczegóły kontraktu. Bylibyśmy wniebowzięci gdyby okazało się, że z fabryki francuskiej marki za kilka lat wyjedzie taki okaz.

A tak wyglądało oryginalne Bugatti Type 57 produkowane między 1934, a 1940 rokiem.

źródło: www.nustadesign.com

sznyt tygodnia

najnowsze