LEGO zbudowało nadające się do jazdy Bugatti Chiron w skali 1:1

LEGO zbudowało nadające się do jazdy Bugatti Chiron w skali 1:1

LEGO dokonało czegoś, co wykracza poza granice tworzenia modeli z klocków przeznaczonych do zabawy. Grupa specjalistów, którzy poświęcili ponad 13 tysięcy roboczych godzin na pracę nad konstrukcją, stworzyła dokładną replikę Bugatti Chiron w skali 1:1. To nie wszystko - pojazd zbudowany z ponad miliona klocków LEGO Technic można prowadzić tak jak zwykły samochód!

Jak podaje portal TechCrunch, prace nad pojazdem rozpoczęły się w czerwcu 2017 roku, a budowa wystartowała w marcu tego roku. W międzyczasie LEGO wypuściło replikę Chirona w znacznie mniejszej skali, ale wykonanie i wierność szczegółom była równie imponująca. Realnych rozmiarów supersamochód za 3 miliony dolarów zbudowany tylko i wyłącznie przy użyciu klocków to ogromne osiągnięcie. Zwłaszcza, że w środku konstrukcji znajduje się silnik.

Zadanie postawione przed pracownikami LEGO było niezwykle trudne - konstrukcja musiała odpowiadać rozmiarom oryginalnego Chirona i nadawać się do jazdy. Maszynę napędza 2304 silników LEGO Power Functions, które są w stanie wygenerować 5,3 konia mechanicznego i 92 Nm momentu obrotowego. Nie zapomniano nawet o tylnym spoilerze i prędkościomierzu, również wykonanych z elementów LEGO. Cała budowla, złożona bez użycia kleju waży solidne 1500 kilogramów.

Na poniższym filmiku można zobaczyć niesamowitą konstrukcję w akcji na tym samym torze, na którym Bugatti testuje swoje nowe pojazdy. Co więcej, za kółkiem siedzi oficjalny kierowca testowy Bugatti, Andy Wallace, który kierował oryginalnym Chironem, gdy auto było jeszcze w fazie rozwoju.

Zbudowanie z klocków LEGO repliki tak wiernie oddającej prawdziwy wygląd Chirona zasługuje na uznanie samo w sobie. Kiedy jeszcze uświadomimy sobie, że ta konstrukcja się porusza, co prawda znacznie wolniej niż oryginał, bo tylko z prędkością 20 km/h, nie mamy wątpliwości, że LEGO postawiło poprzeczkę bardzo wysoko.

źródło: TechCrunch