LEGO Technic wypuściło niesamowicie realistyczny model Bugatti Chiron

LEGO Technic wypuściło niesamowicie realistyczny model Bugatti Chiron

W 2016 roku LEGO Technic wypuściło hitowy model Porsche 911 GT3 RS. Teraz zamierza powtórzyć sukces sprzedażowy dołączając do oferty Bugatti Chiron, które łudząco przypomina oryginał. 

Mało kogo stać na, warte około 10 milionów złotych, Bugatti Chiron. Na pocieszenie można sprawić sobie wersję zbudowaną z klocków LEGO za jedyne 1700 złotych. Zdecydowanie wolimy opisywać prawdziwe supersamochody, jednak dzieło projektantów LEGO jest niemniej imponujące. Niebieski Chiron składa się z 3599 elementów (o 1000 więcej niż w przypadku Porsche). Model wykonany jest w skali 1:8 z dbałością o każdy szczegół. Zespół LEGO nie pominął żadnego detalu począwszy od świateł LED po szeroką listwę świetlną z tyłu. Pod maską znajdziemy kopię silnika W16 z ruchomymi cylindrami. Nie zabrakło też "działającej" skrzyni z ośmioma biegami i dokładnie odwzorowanej deski rozdzielczej oraz foteli.

Sami widzicie, że mierzące pół metra Bugatti Chiron w wersji LEGO to pojazd, którego nie trzeba się wstydzić, tylko dumnie eksponować na półce, zanim do garażu trafi prawdziwa, niedościgniona maszyna.

źródło: Hiconsumption

sznyt tygodnia

najnowsze