Zapomnijcie o Bugatti Chiron. Nadchodzi jego następca za 5,8 miliona dolarów

Zapomnijcie o Bugatti Chiron. Nadchodzi jego następca za 5,8 miliona dolarów

Bugatti oficjalnie zaprezentowało całkowicie nowy model Divo, którego cena zwala z nóg. Jeżeli do tej pory marzyliście o Chironie, jesteśmy pewni, że najnowsze dzieło francuskiej marki nie da wam spać po nocach. Zwłaszcza, że na sferze marzeń trzeba się zatrzymać - wszystkie egzemplarze zostały już zarezerwowane. 

Wart 5,8 miliona dolarów supersamochód zostanie wyprodukowany tylko w 40 sztukach, z których każda znalazła już swojego właściciela. Trudno się dziwić, że nawet cena nie odstraszyła najbardziej zamożnych tego świata, bowiem Divo ma pod maską ośmiolitrowy silnik W16 o mocy 1500 koni mechanicznych (ten sam co w Chironie).

Według Bugatti, Divo może okrążyć włoski tor wyścigowy Nardò osiem sekund szybciej niż Chiron, osiągając maksymalną prędkość 380 km/h. Mimo, że Chiron na prostej drodze radzi sobie lepiej niż jego droższy brat, Divo został stworzony po to, aby pokonywać zakręty, co z resztą udowadnia poniższy film z toru.

"Współczesne Bugatti reprezentuje idealną równowagę między wysoką wydajnością, liniową dynamiką i luksusowym komfortem" - mówi Stephan Winkelmann, prezes Bugatti. "W ramach naszych możliwości przesunęliśmy równowagę w przypadku Divo w kierunku poprzecznego przyspieszenia, zwinności i pokonywania zakrętów. Divo jest stworzony na zakręty. "

Jeżeli chodzi o design to jest on bardzo futurystyczny. Przed projektantami postawiono zadanie stworzenia samochodu, który odróżniałby się od Chirona, ale wciąż miał w sobie cechy charakterystyczne dla stylu Bugatti. Postawiono też na aerodynamikę o czym świadczą większe wloty powietrza i ogromny dyfuzor, który generuje siłę nacisku w postaci 485 kilogramów (o 90 kg więcej niż w Chironie).

Sama nazwa auta pochodzi od dwukrotnego zwycięzcy górskiego wyścigu Targa Florio, francuskiego kierowcy Alberta Divo, który jeździł w barwach Bugatti.

Teraz czekamy na wersję LEGO modelu Divo. Ciekawe czy będzie tak dokładna jak Chiron?

źródło: Bugatti