Adam Levine z Maroon 5 rozstał się ze swoim przepięknym Mercedesem 300 SL Gullwing z 1955 roku

Adam Levine z Maroon 5 rozstał się ze swoim przepięknym Mercedesem 300 SL Gullwing z 1955 roku

Adam Levine z zespołu Maroon 5 sprzedał swojego przepięknego Mercedesa 300 SL z 1955 roku. Podczas aukcji RM Sotheby’s, która odbyła się pod koniec marca, auto wylicytowano za kwotę 1.1 mln dolarów.

Mercedes 300 SL Gullwing nosi już status ikony. Zaprezentowane światu w 1955 roku, auto posiadało wiele nowoczesnych (jak na tamte lata) technologii, co wówczas uczyniło je jednym z najszybszych i najmocniejszych samochodów sportowych na świecie.

Kultowe już auto posiada silnik o pojemności 3,0 litrów, wyposażony we wtrysk paliwa, który po raz pierwszy zamontowano w samochodzie drogowym. Mercedes 300 SL jest też w stanie osiągnąć imponujące 257 km na godzinę przy odpowiednim przełożeniu.

Osiągi osiągami, ale to auto po prostu wygląda fenomenalnie i z pewnością podbije serca miłośników klasycznych samochodów. Jego charakterystyczne drzwi, zwane „Gullwing”, były niezwykle nowatorskie, jak na tamte lata, nie mówiąc o tym, że nawet w dzisiejszych czasach robią ogromne wrażenie.

Auto dotychczas należało do wokalisty zespołu Maroon 5 – Adama Levine’a. Piosenkarz niewiele pozmieniał w samochodzie, podczas bycia jego właścicielem – jedynie zdecydował się na zmianę koloru wnętrza auta. Co ciekawe, owy Mercedes ma zaledwie ok. 82 tys. przejechanym kilometrów, więc najwyraźniej Levine musiał traktować auto bardziej jako okaz w swojej kolekcji niż pojazd, którym się na co dzień poruszał.

Niestety autko ma już swojego nowego nabywcę – podczas aukcji RM Sotheby’s, która odbyła się pod koniec marca, Mercedes SL Gullwing „poszedł” za niewiele ponad 1 mln dolarów.

 

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

Rally Rd. to aplikacja, która pozwala na inwestowanie w klasyczne samochody

To oldschoolowe Porsche 911 z 1990 roku, to pierwszy tego typu model z silnikiem o mocy 500 KM

Niesamowicie rzadkie Ferrari 365 GTB/4 Daytona NART Spider z 1971 roku szuka nowego właściciela

J.G., źródło: RM Sotheby’s

sznyt tygodnia

najnowsze