Rally Rd. to aplikacja, która pozwala na inwestowanie w klasyczne samochody

Rally Rd. to aplikacja, która pozwala na inwestowanie w klasyczne samochody

Kolekcjonowanie samochodów to kosztowne hobby, jednak z pomocą aplikacji Rally Rd. każdy może mieć swój udział w rynku klasycznych aut. Załóżmy, że marzycie o posiadaniu Porsche 911, rocznik 1960. Taki unikat kosztuje często miliony dolarów i pozostaje poza zasięgiem zwykłych zjadaczy chleba. Rally Rd. przedstawia zupełnie inne podejście do inwestowania w ponadczasowe pojazdy. Dzięki tej aplikacji, to co wcześniej było zarezerwowane tylko dla bogatych, teraz dostępne jest dla wszystkich.

Rally Rd. to innowacyjne rozwiązanie, która pozwala na dokonywanie inwestycji w samochody kolekcjonerskie, w ten sam sposób, w jaki kupuje się i sprzedaje akcje. Wysokość inwestycji zależy od poziomu dochodów, dzięki czemu nawet zapalony miłośnik oldschoolowych aut z cienkim portfelem będzie miał szansę podjąć ryzyko. Dodatkowo Rally Rd. umożliwia inwestorom tworzenie własnego portfolio udziałów w poszczególnych pojazdach kolekcjonerskich.

Appka wystartowała mając w bazie najpopularniejsze i najbardziej pożądane modele klasyków, wybrane w oparciu o index "Blue Chip" z zamiarem rozszerzenia oferty. Misją firmy jest demokratyzacja dostępu do dóbr luksusowych. Podczas gdy domy aukcyjne i sieci prywatnych dealerów utworzyły wokół zakupu klasycznych samochodów ekskluzywną otoczkę, nowa platforma sprawia, że inwestowanie w ponadczasowe auta nie jest już zarezerwowane dla wyselekcjonowanej grupy. Zamiast znaleźć jednego nabywcę, tysiące inwestorów mogą poczuć, jak to jest mieć udział w podtrzymywaniu motoryzacyjnego dziedzictwa i nie przejmować się 20-procentową premią, którą trzeba zapłacić na rzecz domu aukcyjnego po wygranej licytacji.

W listopadzie ubiegłego roku firma wystartowała z najnowszą wersją aplikacji, za pomocą której dzięki sieci prywatnych kolekcjonerów, historyków, najlepszych dealerów i domów aukcyjnych, możliwe będzie identyfikowanie i rezerwowanie unikalnych pojazdów o dużym znaczeniu historycznym i kulturowym, które posiadają także udokumentowane prawa własności pochodzące od kolejnych nabywców. Użytkownicy aplikacji będą mogli zobaczyć każdy dokument związaną z samochodem, dokładnie obejrzeć dany pojazd, a także porozmawiać z innymi doświadczonymi użytkownikami o rynku, czego rezultatem będzie podjęcie świadomej decyzji inwestycyjnej. W dokonaniu wyboru pomoże też na pewno interaktywny wykres cenowy, porównywarka wartości transakcyjnych i opinie ekspertów.

Dowiedzcie się więcej o inwestowaniu w klasyczne samochody na stronie Rally Rd., skąd możecie także pobrać aplikację na swojego iPhone'a.

źródło: Rally Rd.

sznyt tygodnia

najnowsze