Niesamowicie rzadkie Ferrari 365 GTB/4 Daytona NART Spider z 1971 roku szuka nowego właściciela

Niesamowicie rzadkie Ferrari 365 GTB/4 Daytona NART Spider z 1971 roku szuka nowego właściciela

Takie okazje na aukcjach motoryzacyjnych nie trafiają się często. Jesteśmy pewni, że o to niezwykle rzadkie Ferrari stanie do walki co najmniej kilku kolekcjonerów z grubymi portfelami.

Kanciaste, oldschoolowe Ferrari 365 GTB / 4 Daytona zostało stworzone przez renomowanego włoskiego projektanta samochodów sportowych, Giovanniego Michelottiego w 1971 roku specjalnie dla szefa zespołu North American Racing Team (NART), Luigi Chinettiego, który podarował samochód swojej żonie Marion.

Ten niepowtarzalny projekt nadwozia jest trzecim z pięciu egzemplarzy stworzonych na zamówienie Chinettiego. Konstrukcja modelu powstała w oparciu o kanciaste Ferrari 365 GTB / 4. Karoseria zachowała charakterystyczną maskę w kształcie nosa rekina i smukłą linię nadwozia i wydłużony tył. Przebudowano natomiast drzwi i dodano subtelniejsze wloty powietrza.

Uroku kabrioletowi dodaje podwójne malowanie. Górną część karoserii pomalowano na ciemnoniebieski kolor, podczas gdy dół pozostał szary. Te barwy doskonale kontrastują z jasnopomarańczową skórzaną tapicerką i błyszczącymi, aluminiowymi felgami.

Samochód przez lata zdobił kolekcję Jona Shirleya - uznanego kolekcjonera rzadkich aut, który za swoje wysiłki w zachowaniu odpowiedniego stanu klasycznych modeli dostał liczne nagrody. Ferrari 365 GTB / 4 Daytona spędziło pod jego okiem 22 lata, podczas których stan licznika pozostał bez zmian. Auto w ogóle było bardzo mało używane, dlatego nowy właściciel może mieć pewność, że jego stan jest doskonały.

Aukcja eleganckiego Ferrari 365 GTB / 4 Daytona NART z 1971 roku odbędzie się za pośrednictwem Sotheby's. Nie podano jeszcze ceny wyjściowej, ale spodziewamy się, że nie będzie ona należała do niskich. Tak rzadki egzemplarz może osiągnąć nawet siedmiocyfrową sumę.

źródło: Sotheby's/ autor: A.K