To oldschoolowe Porsche 911 z 1990 roku, to pierwszy tego typu model z silnikiem o mocy 500 KM

To oldschoolowe Porsche 911 z 1990 roku, to pierwszy tego typu model z silnikiem o mocy 500 KM

Warsztat specjalizujący się w odnawianiu aut, Singer Vehicle Design oraz firma Williams Advanced Engineering, która dostarcza innowacyjnych rozwiązań m.in. dla branży motoryzacyjnej i Formuły 1, spotkały się na specjalne życzenie właściciela Porsche 911 964 z 1990 roku. Scottowi Blattnerowi zamarzyło się bowiem zamienienie oldschoolowego Porsche w auto o mocy 500 koni mechanicznych z 4 litrowym silnikiem V6, obniżenie jego wagi do 988 kilogramów i znaczne zwiększenie aerodynamiki przez modyfikacje w jego sylwetce i zawieszeniu. Takie zadanie nie stanowiło problemu dla specjalistów z obu serwisów.

Blattner wyjaśnia, że podejmując decyzję o oddaniu swojego 27-letniego Porsche do odrestaurowania, przyszedł mu do głowy pomysł zaangażowania specjalistów z WAE, którzy na co dzień mają styczność z technologiami z Formuły 1. Był ciekawy, jak samochód po takich zmianach będzie wyglądał i zachowywał się na drodze.

Odmienione Porsche 911 zostało pomalowane limonkowo-zielonym lakierem z zachowaniem czerwonych napisów w stylu vintage. W środek znajdziemy skórzane siedzenia w kolorze "Blood Orange" i klasycznie wyglądającą deskę rozdzielczą i inne elementy wyposażenia.

Porsche 911 964 to pierwszy tego rodzaju model, w którym zastosowano 500-konny silnik i rozwiązania inspirowane, tymi stosowanymi w  bolidach Formuły 1.

źródło: Highsnobiety

sznyt tygodnia

najnowsze