W Wietnamie otwarto niezwykły most, który podtrzymują dwie kamienne dłonie

W Wietnamie otwarto niezwykły most, który podtrzymują dwie kamienne dłonie

Wietnam ma niesamowitą atrakcję, która przyciąga tłumy. Cau Vang czyli "złoty most" znajduje się w mieście Da Nang, w górskim kurorcie Ba Na Hills na wysokości 1400 metrów. Jego konstrukcja wydaje się być wspierana przez dwie gigantyczne, kamienne dłonie, które niemal wznoszą most do nieba. 

Otwarty na początku czerwca most ma 150 metrów długości i został zaprojektowany przez architektów z TA Landscape Architecture. Jego złoty kolor doskonale współgra z otaczającą go zielenią. Pięknie wyglądają także purpurowe chryzantemy Lobelia, które zasadzono w przestrzeniach na obwodzie mostu. Kamienne dłonie z kolei mają kojarzyć się z wyższymi siłami, które prowadzą odwiedzających budowlę w duchową stronę.

Jak podaje United News International, most jest częścią wiekszego projektu rozwojowego okolicy, na którym przeznaczono budżet o wartości 2 miliardów dolarów. Górski resort ma przyciągać turystów do Wietnamu. Struktura wyłania się z Thien Thai Garden, a z jej powierzchni podziwiać można zapierające dech w piersiach widoki na okolicę. Złoty most nie jest jedyną atrakcją turystyczną w Ba Na Hills - jak podkreśla magazyn "The Spaces", w okolicy znajduje się także kompleks rozrywkowy Fantasy Park i wioska w stylu francuskim z brukowanymi uliczkami.

Wpisujecie Wietnam na swoją podróżniczą listę marzeń? My na pewno! A może wolicie się wybrać w inny zakątek świata? W Nowym Jorku nie zapomnijcie odwiedzić muzeum pizzy, z kolei w Kolumbii będziecie mogli zagrać w paintball w opuszczonej willi Pablo Escobra. Jeżeli wolicie coś bliżej natury, w Alpach spędzicie noc pod gołym niebem. Sprawdźcie też naszą listę najpiękniejszych jaskiń.

źródło: Design Taxi/ autor: A.K

sznyt tygodnia

najnowsze